Mladým slavíkům z Madridu se zatím příliš nedaří

i Foto: theathletic.co.uk
                   

Zatímco Barcelona opěvuje talent mladičkého Ansu Fatiho, který se začátkem tohoto roku napevno usadil v základní sestavě, konkurenční kluby z Madridu příliš důvodů k radosti nemají. Joao Felix v barvách Atlética Madrid zatím stejně jako jeho spoluhráči tápe, Luka Jovič na půdě Realu zatím také dvakrát neoslnil. Oba přitom patří mezi největší fotbalové naděje světa. Kde se stala chyba? To nevědí ani sami hráči.

Luka Jovič bojuje s obrovským tlakem veřejnosti

Dvaadvacetiletý rodák z Bosny a Hercegoviny, který se však rozhodl reprezentovat Srbko, na sebe upoutal pozornost během hostování v německém Frankfurtu. Tam mladík nastřílel úctyhodných 27 branek ve 48 soutěžních zápasech a rázem se z něj na přestupovém trhu stalo horké zboží. Zájemců o jeho služby se objevilo hned několik, úspěšný lov ovšem nakonec zaznamenal Real Madrid, jenž Benfice Lisabon vyplatil 1,5 miliardy korun.

Jenže angažmá v bílém baletu zatím neprobíhá podle mladíkových představ. Doposud nastoupil ke čtrnácti ligovým zápasům a trefil se pouze jednou – navíc proti výrazně slabšímu soupeři. V ostatních soutěžích se střelecky neprosadil vůbec a proto vyvstává otázka, v čem konkrétně je vlastně zakopaný pes. Mnozí se domnívají, že tlak veřejnosti a vysoká očekávání jednoduše neustál a zapadl do slabšího průměru, což může jeho budoucí kariéře výrazně uškodit. Sám Jovič se ke své aktuální formě vyjádřil následovně:

„Nejsem s touhle sezonou vůbec spokojený, protože moc dobře vím, že se můžu ještě hodně zlepšit. Real Madrid je ale zkrátka klub s ohromnou minulostí a dokonce i starším hráčům trvá déle, než si na nové prostředí zvyknou. Tlak veřejnosti je opravdu značný a faktem zůstává, že se mi s ním zatím nedaří bojovat. Snad se ale všechno v dobré obrátí.“

Joao Felix a jeho příběh jako přes kopírák

Benfica Lisabon měla v posledních letech nos na talentované fotbalisty a kromě Luka Joviče se o naplnění klubové kasy postaral také portugalský rodák Joao Felix. Autor devatenácti branek v minulém ročníku přestoupil do Atlética Madrid za 3,2 miliardy korun, což je dokonce třetí nejvyšší částka, kterou kdy klub za hráče vyplatil. Ačkoli se tato investice zprvu zdála jako adekvátní, výsledky zatím hovoří o opaku.

Dvacetiletý útočník nastoupil do sedmnácti ligových zápasů a trefil se pouze dvakrát. Celé Atlético navíc prochází krizí, která možná povede k absenci pohárové Evropy v příštím ročníku. Momentálně sice zastává šestou, postupovou příčku, nicméně náskok na soupeře představují pouze dva body.

Joao Felix má ohromný potenciál a mnozí odborníci se domnívají, že v růstu mu brání v podstatě jen jeho klubová příslušnost. Kdyby totiž působil jinde, statistiky mohli vypadat úplně jinak. Alespoň tak to vyplývá z prohlášení Rafaela van der Vaarta, které poskytl portugalskému kanálu Ziggi Sport:

„Joao Félix je skvělým hráčem ve špatném klubu. Když ho vedení Atlética podepsalo, čekal jsem, že mu trenér Simeone přizpůsobí herní styl. Jenže k tomu má na míle daleko.“

Foto: theathletic.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články