Mladičký Ansu Fati udivuje veřejnost i v novém roce

i Foto: transfermarkt.com
                   

Barcelona na začátku nového roku ztratila prvenství v La Lize a na vedoucí Real Madrid ztrácí tři body. Trenér Quique Setién, jenž na lavičku slavného klubu přišel po odvolání Ernesta Valverdeho, ovšem sklízí pochvalu alespoň za to, že stejně jako jeho předchůdce (a možná i o trochu víc) dává šanci mladým talentům. Mezi nimi jednoznačně vyčnívá teprve sedmnáctiletý Ansu Fati, který v průběhu podzimní části sezóny překonal několik rekordů. Jak ovšem první zápasy jarní fáze naznačují, s bořením hranic ještě rozhodně nekončí. Povedl se mu totiž další husarský kousek do sbírky, když v La Lize skóroval dvakrát během jednoho zápasu.

Talent z Guiney Bissau postupně dobývá svět

Sedmnáctiletý Ansu Fati vlétl mezi dospělé jako raketa a srpnu minulého roku se radoval z prvního pokořeného rekordu. Stal se totiž vůbec nejmladším střelcem španělské nejvyšší soutěže. O pár měsíců později úspěch opakoval v rámci prestižní Ligy mistrů. Nový rok se nese taktéž ve znamení dravého mládí a boření hranic, jelikož se Fati v posledním ligovém zápase proti Levante trefil rovnou dvakrát, což se žádnému mladšímu fotbalistovi dosud nepodařilo.

Na obě zmíněné branky mladíkovi přihrál zkušený Lionel Messi, za jehož nástupce jej španělský tisk často označuje. Tohoto přirovnání si Fati nesmírně váží, protože jak sám říká, kariéru argentinského útočníka obdivuje už odmalička:

„Roky jsem jeho práci sledoval na televizních obrazovkách. Je naprosto neuvěřitelný. A být s ním v jednom týmu? To je pro mě doslova splněným snem. Nikdy si jeho cenných rad nepřestanu vážit.“

Quique Setién na mladíka hodně sází

I Ernesto Valverde dával Ansu Fatimu prostor ukázal, jaký potenciál se v něm skrývá. Avšak až s příchodem Quique Setiéna začala mladíkova kariéra stoupat strmě vzhůru. Nový kouč totiž sedmnáctiletého útočníka nasadil do všech pěti dosavadních zápasů, ani jednou přitom nechyběl v základní sestavě. Fati si samozřejmě uvědomuje, že sláva je vratká dáma a vše záleží pouze na tom, jak si na trávníku povede. Každopádně ale doufá, že euforie jen tak neskončí:

„Doufám, že se budu neustále zlepšovat a trenér mi vysloví důvěru i v dalších kláních. Vždycky jsem si tak nějak představoval, jak by moje kariéra měla vypadat. Tohle ovšem předčilo všechna má dřívější očekávání. Musím samozřejmě poděkovat spoluhráčům i trenérovi, díky nimž jsou mé první kroky v dospělém fotbalu mnohem snadnější. Bez nich by to prostě nešlo.“

Ansu Fati doposud odehrál sedmnáct soutěžních zápasů a nastřílel pět branek, které doplnil jednou gólovou asistencí. Na kontě má rovněž dva starty za reprezentační jednadvacítku Španělska, tedy země, kterou stejně jako jeho rodina přijal za svou. Ačkoli už dnes svými výkony udivuje svět, dá se předpokládat, že pokud neusne na vavřínech, je to teprve začátek. Začátek nové éry po Cristianu Ronaldovi a Lionelu Messim.

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“