Mladá Boleslav lovila u ligové konkurence. Věřím, že vykopeme úspěch, přiznává nová posila

Fotbalová Mladá Boleslav hlásí příchod dalšího známého jména. Do jejího kádru míří čtyřiadvacetiletý pravý bek, který má na svém kontě téměř pět desítek ligových startů.

i Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
                   

Odchovanec olomouckého fotbalu Radek Látal se loučí s hanáckou metropolí. Čtyřiadvacetiletý obránce, který jaro strávil na hostování v Karviné, míří do Mladé Boleslavi. „Radek se u nás pravidelně pohyboval spíše na hraně prvoligového kádru,“ komentoval odchod na stránkách klubu sportovní šéf Sigmy Ladislav Minář s tím, že nabídka středočeského celku byla velmi zajímavá. „Proto jsme se rozhodli ji přijmout. Za odvedené služby Radkovi děkujeme,“ dodal.

Věříme, že Radka tento kontrakt posune, že prokáže svou kvalitu, svůj dobrý fyzický fond a pomůže týmu Pavla Hoftycha v nové sezoně,“ doplnil hráčův agent Roman Brulík po podpisu tříleté smlouvy. Sám obránce či záložník, se na nové výzvy ve městě automobilů těší. „Chtěl bych se rozloučit s fanoušky a poděkovat Sigmě, ve které jsem udělal svoje první fotbalové kroky už od přípravky a kde jsem strávil doposud celou svoji kariéru,“ uvedl s tím, že se věří v týmové úspěchy.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Mladou Boleslav považuji za klub z první české pětky. Se zájmem jsem sledoval nadstavbu, kde se Boleslavi dařilo, a navíc hrála finále proti Olomouci,“ míní Látal s odkazem na vítězství Severočechů v nadstavbové skupině o milion. „Přicházím natěšený a připravený na nové výzvy. Chci se poprat o základ. Těším se na kabinu, z které znám Mužíka, Smrže, Ladru a věřím, že společně vykopeme v nové sezóně nějaký týmový úspěch,“ přiznal syn trenéra Radoslava Látala.

Hoftych: Změna prostředí mu prospěje

Novou posilu si vyhlédl trenér Pavel Hoftych. Látala zná z působení v reprezentaci do jednadvaceti let. „Má slušnou práci s míčem, dobré fyzické parametry a z nich hlavně rychlostní a vytrvalostní, velmi dobré centry. Je zvyklý hrát nahoru, dolů. Myslím si, že se hodí do způsoby hry, který chceme v Boleslavi hrát,“ podtrhuje pětapadesátiletý kouč. „Domnívám, že mu změna prostředí prospěje,“ zakončil na adresu majitele 49 ligových startů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články