Mladá Boleslav hlásí změny. Kouč Hoftych si vyhlédl univerzála, odchází důrazný bek

Mladá Boleslav dokončila v uplynulých hodinách další změny ve svém kádru. Mužstvo Pavla Hoftycha posílili univerzál a talent, město automobilů naopak opouští defenzivní stálice.

i Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
                   

Středočeský klub upravil svůj kádr. V dresu Mladé Boleslavi nebude nadále pokračovat defenzivní univerzál Dominik Preisler, který po roce a půl zamířil do Slovanu Liberec. Šestadvacetiletému obránci, který v uplynulém ročníku zasáhl do 19 utkání, měla zanedlouho vypršet smlouva a na nové se nedomluvil. „Jednali jsme s ním o prodloužení smlouvy,“ nastínil pro klubový web trenér Pavel Hoftych.

Ale protože momentálně na jeho místě hraje dobře Karafiát a o Dominika projevil zájem Liberec, dohodli jsme se na jeho přesunu do Liberce a přejeme mu hodně úspěchů,“ komentoval kouč konec odchovance pražské Dukly. V Hoftychově kádru nebude pokračovat ani dvaadvacetiletý obránce Martin Rolinek, který zamířil na roční hostování do Karviné.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Novou tváří v mladoboleslavském dresu je třiadvacetiletý ofenzivní záložník Patrik Žitný. Talentovaný středopolař strávil celou svou dosavadní kariéru v dresu Teplic, za které nastoupil v loňském ročníku sedmkrát. Slibně rozjetou kariéru mládežnického reprezentanta totiž zastavilo zranění kolene. Nyní zamířil do Mladé Boleslavi, kde se pokusí o restart a rozšíření své sbírky 101 ligových utkání a 13 branek.

Defenzivu vyztuží Mareček

Musel jsem se smířit s osmi měsíci bez fotbalu, ale teď už s kolenem nemám žádný problém,“ zdůraznil Žitný po podpisu tříleté smlouvy. Trenér Pavel Hoftych si vyhlédl také další zajímavé jméno, tentokrát do defenzivy. Po Antonínu Vaníčkovi míří do města automobilů z pražského Ďolíčku na výslovné přání zkušeného kouče defenzivní univerzál Daniel Mareček.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Stejně jako Antonín Vaníček má i Daniel Mareček kvalitu podpořenou zkušenostmi z tuzemské první ligy i mládežnických reprezentací,“ komentoval přesun formou půlročního hostování Hoftych. „Znám je oba ze svého působení u dorostenecké reprezentace. Mareček je spíše defenzívní hráč s výhodou využitelnosti na různých postech v sestavě,“ zakončil na adresu čtyřiadvacetiletého hráče, který dříve oblékal dres Slovácka, Českých Budějovic nebo sparťanské rezervy.

Dokáže Mladá Boleslav vybojovat účast v předkole evropských pohárů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství