Mladá Boleslav hlásí posilu z Celty Vigo. Dáváme mu šanci na restart kariéry, prohlásil sportovní šéf Jinoch

Robert Mazáň v dresu Celty Vigo. (zdroj: rccelta.es)

Mladoboleslavští fotbalisté hlásí po nepodařeném vstupu do nejvyšší soutěže posilu do obrany. Defenzivu, která ve dvou utkáních inkasovala sedmkrát, by měl vyztužit šestadvacetiletý Róbert Mazáň. Ten naposledy působil ve španělské Celtě Vigo, do města automobilů však přichází jako volný hráč.

Mazáň přitom odcházel před dvěma lety do španělské Celty Vigo za částku okolo miliónu euro. „V posledním roce měl nějaké zdravotní problémy a neodehrál moc utkání. Po návratu Zeleného do Slavie nám chybí levonohý obránce, který má předpoklady hrát moderní fotbal,“ hodnotí přestup pro klubový web sportovní ředitel klubu Josef Jinoch.

Mazáň si zahrál i proti Barceloně, na obrázku bojuje proti chilskému záložníkovi Arturo Vidalovi. (zdroj: zimbio.com)

„Věřím, že si s Mazáněm pomůžeme vzájemně. My mu dáme šanci, aby restartoval svou kariéru, a věřím, že tím získáme hráče, který bude mít kvalitu na to, aby hrál českou ligu,“ pokračuje Jinoch.

Odchovanec trenčínského fotbalu má za sebou více než 130 utkání ve slovenské lize. Za Celtu Vigo nastoupil celkem čtyřikrát, má za sebou hostování v druholigové italské Venzii a angažmá na Tenerife, hrající druhou nejvyšší španělskou soutěž.

Pozice kouče Webera? Stojím za ním

Mladá Boleslav má za sebou po dvou kolech prohru 4:0 v Ďolíčku, v domácím prostředí pak naposledy podlehla Zlínu 1:3. „Myslím, že nás v obou srpnových zápasech provázelo to, co během celého letošního jara. Nedokázali jsme proměnit šance, které jsme si vypracovali, a vlastními chybami opakovaně posadili soupeře na koně. To jsou největší brzdy našeho herního projevu,“ hodnotí pro fkmb.cz start letošní sezóny z pohledu klubu Jinoch.

Přesto je pozice kouče Josefa Webera podle sportovního ředitele pevná. „Já vždy stojím za trenérem, který plní vizi klubu a snaží se pracovat tak, jak jsme si řekli na začátku spolupráce. S týmem jsme měli sezení už po konci sezóny, kdy jarní část nedopadla podle našich představ,“ pokračuje. „S realizačním týmem rozebíráme každý zápas. To, že se prohraje dvakrát po sobě, se může v sezoně stát vícekrát. My se musíme zamyslet především nad předvedenou hrou a tím, jakým způsobem prohráváme. To s trenéry řešíme,“ zakončuje Jinoch.