Místo zahraničí zvolil Karvinou. Splnil se mi sen, přiznává zkušený univerzál a těší se na Baník

(zdroj: mfkkarvina.cz)

Po dlouhých osmi letech návrat do rodného města. Jednatřicetiletý záložník Tomáš Jursa odmítl zahraničí a upsal se mateřskému klubu. „Splnil se mi sen, jsem zpátky doma v Karviné a hrajeme nejvyšší soutěž. Moc se těším a jsem rád, že to takhle vyšlo,“ uvedl pro klubový web.

„Měl jsem dvě nabídky, jedna už byla na stole, druhá byla v jednání,“ přiznává zkušený záložník. „Nakonec to ale dopadlo tak, že se ozvala Karviná a ocitl jsem se tady. Neváhal jsem ani chvilku, jsem rodák z Karviné, jsem tu doma,“ pokračuje.

Karviná dnes? Obrovská změna

Jednatřicetiletý defenzivní univerzál si zároveň musí zvykat na nové prostředí. Během osmi let, kdy působil nejen v Opavě, ale i v Teplicích nebo Ústí nad Labem se totiž změnilo vedení i areál. „Je to tady úplně nové, já to tady vůbec neznám, všude jsou nějáké kanceláře. Vypadá to krásně. Obrovská změna oproti tomu, co tady bylo před lety,“ uvedl.

Jursa (ve žlutém) v barvách Opavy. (zdroj: facebook.com/slezskyfcopava)

„Návrat Tomáše zpátky do našich barev je skvělou zprávou pro všechny Karviňáky,“ věří sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk. „Tomáš je univerzál, navíc bezproblémový kluk. Jsme rádi, že se vrátil a domluvili jsme se na dvouleté smlouvě,“ dodává. Jursa se zapsal do povědomí fanoušků zejména v dresu Opavy, se kterou vybojoval postup mezi elitu a pomohl i k úspěšné záchraně Slezanů.

Přesto je jasné, že i v letošní sezóně ho čeká další záchranářská mise, a vzhledem k přímému sestupu hned tří posledních mužstev, ještě náročnější. Karvinou čeká na úvod ligy slezské derby s Baníkem, druhé kolo vyzve Opavu.

Jursa v dresu Ústí nad Labem. (zdroj: fnliga.cz)

„Viděl jsem los a je super, první zápas hned derby tady doma. Doufám, že to vláda povolí a budou nějácí diváci. Věřím, že začneme vítězně,“ míní. „V Opavě bude ostřejší, protože diváci jsou tam nároční, ale samozřejmě doufám, že urveme tři body,“ dodává hráč, která v nejvyšší soutěži zaznamenal v 59 utkáních dvě branky a stejný počet asistencí.