Miliardová posila míří za Součkem a Coufalem. West Ham ulovil známé jméno

Anglický West Ham United hlásí příchod dosud největší letní posily. Mužstvo trenéra Davida Moyese posílí zkušený záložník, který v Premier League strávil celou kariéru.

i Zdroj fotografie: West Ham United FC
                   

Po dlouhém čekání. Anglický West Ham United získal dva týdny před koncem přestupového období teprve druhou posilu do svého kádru. Po Edsonu Alvarézovi z Ajaxu vyztuží mužstvo kouče Davida Moyese další známé jméno. Tím je osmadvacetiletý záložník James Ward-Prowse, který dosud strávil svou kompletní fotbalovou kariéru v barvách Southamptonu. Za zkušeného středopolaře zaplatí Kladiváři bezmála 35 milionů eur, tedy asi 900 milionů korun.

West Ham okolo Ward-Prowse kroužil dlouhodobě, motorem přesunu byl až loňský pád Southamptonu do druhé ligy. Dlouholetý kapitán svého celku totiž chtěl v Premier League pokračovat. „Mám teď v sobě spoustu emocí. To, že jsem odešel ze Southamptonu a vydal se za novým dobrodružstvím je pro mě velký krok. Ale jsem plný nadšení a pozitivního očekávání,“ prohlásil Angličan, který v Premier League odehrál 343 utkání. V nich zaznamenal 49 branek a 40 asistencí.

iZdroj fotografie: West Ham United

Podle trenéra Davida Moyese bude Ward-Prowse velkou posilou na hřišti i v kabině. „Jsem rád, že jsme jej získali, protože má kvalitu i zkušenosti. Podával skvělé výkony a přidával k nim i čísla. Dalším plusem jsou jeho vůdcovské kvality, bude nás hnát kupředu. Jsme nadšení, že nám pomůže v domácí soutěži i v Evropě,“ prohlásil po jeho příchodu skotský stratég. Nový spoluhráč českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala se těší i na účast v evropských pohárech.

Ward-Prawse: Mám pocit, že zapadnu ihned

West Ham sice v lize bojoval o záchranu, přesto jej triumf v Evropské konferenční lize vyslal do základní skupiny Evropské ligy. „Vždycky jsem toužil si zahrát evropské poháry. Občas bylo těžké sedět doma a jen sledovat podobné soutěže, protože je chcete hrát. Ale jakmile jsem to okusil zjistil jsem, že je to fantastický zážitek. Mám radost, že si je můžu zahrát znovu tady ve West Hamu,“ dodává Ward-Prawse, který naposledy hrál Evropskou ligu před šesti lety.

Z vnějšího pohledu je West Ham klubem, který je již několik let na vzestupu a po loňském úspěchu v Konferenční lize je cítit, že je kolem něj skutečný rozmach. Je skvělé být jeho součástí a nemohu se dočkat, až odevzdám svému sto procent,“ pokračuje. „West Ham byl vždy klubem, který ztělesňoval tvrdou hru a pracovitost. Jde to cítit na fanoušcích i na hráčích. Mám pocit, že do klubu hned zapadnu a slibuju, že vždy odevzdám maximum,“ zakončil.

Budete sledovat počínání West Hamu United v aktuálním ročníku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články