Milan Petržela otevřeně promluvil o trenéru Pavlu Vrbovi. Jaké bylo kouzlo jeho tehdejší Viktorie Plzeň?

Osmatřicetiletý záložník Milan Petržela vzpomínal na úspěšné období pod trenérem Pavlem Vrbou a promluvil také o chemii v současném týmu Slovácka.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Tři mistrovské tituly, vítězství v českém superpoháru, poháru nebo účasti v Lize mistrů. Plzeňská Viktoria zažila pod trenérem Pavlem Vrbou v letech 2008 až 2013 a posléze mezi roky 2017 a 2019 velmi úspěšné období. Na sedmapadesátiletého stratéga, který posléze vedl národní tým, ruskou Machačkalu nebo bulharský Ludorec Razgrad, vzpomíná také osmatřicetiletý záložník Milan Petržela.

Vůbec nevím, jak si to sedlo. Sešlo se nás tam osm nebo devět ze Sparty a udělali jsme super partu. Pak přišel trenér Vrba, který byl na stejné vlně jako my a lidsky jsme si sedli,“ prohlásil pro Radiožurnál Sport s tím, že vztahy mezi zkušeným stratégem a hráči byly tehdy nadstandartní. „Věděli jsme, co si jeden k druhému můžeme dovolit. Fungovalo to a měli jsme takový kamarádský vztah,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Na druhou stranu jsme věděli, kde je hranice do kdy můžeme a kde už nemůžeme. Kdy se jede na ostro a kdy už legrace přestává,“ doplňuje na adresu dnešního trenéra pražské Sparty, pod kterým Petržela odehrál nejúspěšnější léta své kariéry. „Na pivu s námi nikdy nebyl. Ale neměl problém s tím, když si z něj někdo udělal jakýmkoli způsobem legraci. On to bral,“ míní.

My jsme zároveň věděli, kdy si to můžeme dovolit a kdy ne a co mu vadí a co ne. Už jsme na sebe byli tak zvyklí a natolik jsme se znali, takže z nás čišela ta pohoda,“ dodává s tím, že přesto vztah obou stran zůstával profesionální. „Trenérovi se vyká. Někdy když jsme slavili titul, tak jsme mu tykli. Oslavami to ale skončilo a pak vždycky nastalo vykání,“ dodává Petržela, který dnes obléká dres Slovácka.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

To je v aktuálním ročníku překvapivým černým koněm nejvyšší soutěže a bojuje o účast v evropských pohárech. Podle Petržely je právě souznění, které zažil v barvách Západočechů, podobné jako nynější atmosféra v týmu z Uherského Hradiště. „Je potřeba, aby všichni táhli za jeden provaz. Důležitá je chemie. Trenér musí být na stejné vlně jako hráči, musí mít ten stejný humor,“ uvedl.

Tam, kde často mění hráče to nemůže fungovat

To my teď na Slovácku máme a zase nám to přináší ovoce. Já si myslím, že je strašně důležité, aby ta parta trenérů a hráčů fungovala,“ dodává aktuální rekordman v počtu startů v české nejvyšší soutěži. „Myslím si, že je hrozně důležité, aby to mužstvo bylo dlouho po hromadě, protože takhle se všichni poznávají. Když to někde střídají takovým způsobem, že tam přijde tam šest nových hráčů, tam pět, tak to nikdy fungovat nemůže,“ zakončil.

Zdroj: Radiožurnál Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“