Milan Petržela otevřeně promluvil o působení v Augsburgu. Koho měl tým z Bundesligy v Plzni vyhlédnutého místo něj?

Ligový rekordman Milan Petržela otevřeně promluvil o svém jediném zahraničním angažmá.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Je čerstvým rekordmanem v počtu startů za týmy samostatné české nejvyšší soutěže, ligu si zahrál za Drnovice, Slovácko, pražskou Spartu a Viktorii Plzeň. Přesto osmatřicetiletý záložník Milan Petržela má za sebou také zahraniční zkušenost, jednu sezónu totiž strávil v německém Augsburgu. Jak nyní přiznal pro Radiožurnál Sport celek z třistatisícové bavorské metropole měl však původně vyhlédnutou jinou posilu.

Nečekal jsem ji. Vůbec jsem o té nabídce nevěděl. Oni tenkrát prý měli vyhlídnutého Marka Bakoše a přijeli si pro něho. Mě se ten zápas nějakým způsobem povedl, dal jsem dva góly a oni pak tu nabídku dali mě. A tam jsem byl rok,“ vzpomíná čtyřnásobný český šampion, který slavil také úspěchy v tuzemském poháru a superpoháru. Podle Petržely byl největší rozdíl mezi německým celkem a českými působišti zejména v mentalitě.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Byl to celkově velký rozdíl, hlavně v zázemí. Německo žije fotbalem. Je masakr, co tam oni fotbalu obětují. Rozdíl byl znát i v přístupu těch lidí, kteří se kolem fotbalu motali a taky v tom kolik bylo všude maséru a lidí, které jsme v tom předchozím klubu neměli,“ pokračuje dnes hráč Slovácka, který však za celek z Bundesligy odehrál jen dvanáct utkání. Přesto Augsburgu dopomohl k patnáctému místu a záchraně v soutěži.

Problémem byl pro Petrželu v začátcích angažmá také jazyk, a to i přesto, že základy němčiny měl za sebou. „Měl jsem základy němčiny, nějaké slovíčka, ještě ze školy. Ale jazyková bariéra tam malinko byla, chodil jsem tam i do školy. Učil jsem se, chtěl jsem rychle umět jazyk abych zapadnul, ale nešlo to spíše z toho sportovního hlediska,“ doplnil pro Radiožurnál s tím, že jeho angažmá skončilo neúspěšně.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Nemohl jsem se tam nějak dostat do základní sestavy. Měl jsem navíc zdravotní problémy, což mi nepomohlo,“ dodává s tím, že po sezóně se rozhodlo vedení jeho smlouvu předčasně ukončit. „Po tom roce mi klub řekl, že by bylo lepší jak pro ně, tak pro mě abych si našel něco jiného,“ zakončil osmatřicetiletý Petržela, který v tuzemské nejvyšší soutěži odehrál 439 utkání.

Zdroj: Radiožurnál Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“