Milan Baroš otevřeně o svých začátcích v Liverpoolu: Byl jsem pomalý, měl jsem nadváhu a neuměl jsem anglicky

Jeho jméno u fanoušků na Anfield Road stále vyvolává řadu vzpomínek a není divu. Dnes čtyřicetiletý Milan Baroš se totiž v průběhu tří sezón v Liverpoolu stal výraznou tváří klubu a podepsal se i pod vítězství v prestižní Lize mistrů.

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

V barvách Liverpoolu zasáhnul do více něž stovky utkání a vstřelil téměř tři desítky branek. Přesto bývalý kanonýr Milan Baroš přiznává, že začátky na Anfield Road po přestupu z Baníku Ostrava byly krušné. „Na konci prosince jsem letěl do Anglie a o den později jsem měl mít první trénink. Už jsem si zjišťoval, s kým hrajeme o víkendu, byl tam Manchester United, tak jsem si říkal, že bych mohl třeba na patnáct minut nastoupit, pak už bych mohl hrát od začátku a podobně,“ prohlásil s úsměvem pro Radiožurnál.

Klasicky jsem tam jel plný sebevědomí. Ale ta realita byla úplně jiná. Hned první dveře, které jsem otevřel byly od auta cestou na trénink a seděl vedle mě nově podepsaný Anelka,“ dodává. V začátcích devatenáctiletému rodákovi z Vigantic pomohla zejména dvojice českých reprezentantů, která v Liverpoolu již dříve působila. „Pomohli mi Vladimír Šmicer a Patrik Berger, protože jsem neuměl anglicky, takže mi všechno vysvětlovali, co a jak,“ doplňuje.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Ten tréninkový proces a všechno tam ale bylo o něčem jiném. Já jsem si připadal, že jsem v jiném světě, nestíhal jsem a možná i proto jsem těch dalších osm měsíců nehrál,“ míní s tím, že angličtinu se zvládnul naučit během několika týdnů. „Jazyk se jde naučit v kabině rychle. Já dodnes rozumím, umím mluvit, ale tím, že to mám neposlouchané tak mám problémy s psaním. Trvalo to čtyři, pět měsíců, než jsem si troufnul třeba i na rozhovor,“ pokračuje.

Měl jsem nadváhu a byl jsem pomalý

Baroš v začátcích však musel bojovat také s vysokými očekáváními. „V kabině to bylo těžké i v tom, že mi Šmíca potom říkal, že spousta kluků se ptala, jestli to jsem vážně já, ten největší talent z Česka. Protože opravdu jsem tehdy měl nadváhu, byl jsem pomalý a neměl jsem natrénováno. Takže těch prvních pět šest měsíců to byla opravdu řehole a snažili se mě dostat do formy,“ nastiňuje s tím, že zlom přišel o letní pauze, kdy se vrátil do Česka.

Potom jsem odjel do Česka, tady jsem neměl skoro žádnou dovolenou a začal jsem trénovat sám pro sebe. Když jsem se potom vracel měl jsem dobrou váhu a v ten moment se to zlomilo. Řekl jsem si, že tady chci něco dokázat a musím se přizpůsobit tomu co jsem tam viděl – jak se tam trénuje a funguje. To se mi naštěstí povedlo a naštěstí jsem potom v tom Liverpoolu hrával a slavil úspěchy,“ zakončil.

Zdroj: Radiožurnál Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články