Milan Baroš otevřeně o návratech do Baníku: Klub se za minulého vedení rozkrádal, Brabec jej zachránil

Anglie, Francie, Turecko a návrat do Baníku. Legendární kanonýr Milan Baroš promluvil o svých návratech do mateřského klubu i bývalém vedení.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Když jako devatenáctiletý zamířil z Ostravy do anglického Liverpoolu věděl, že jednou chce ukončit kariéru právě v dresu mateřského Baníku. Přesto se dnes čtyřicetiletý Milan Baroš musel vracet do moravskoslezské metropole třikrát a v nejvyšší soutěži stihl nastoupit i za Mladou Boleslav a Slovan Liberec. O svých důvodech promluvil otevřeně v rozhovoru pro Radiožurnál sport.

Když jsem přicházel poprvé, nevěděl jsem jaká tam je situace, protože jsem byl v zahraničí a neměl jsem přehled o tom, co se v klubu děje,“ míní. „Tehdy jsem ku příležitosti 90 let klubu věnoval Baníku nějaký finanční obnos, ale ten byl určený spíše těm klukům, kteří tehdy nebrali výplaty a věděl jsem, jak to mají těžké,“ nastiňuje s tím, že první návrat proběhl v roce 2013 po rekonvalescenci zranění prodělaného v tureckém Galatasaryi.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Potom jsem se v Galatasaryi zranil a dobíhala mi smlouva. Po tom zranění jsem si logicky řekl, že chci jít zpátky do Baníku. Měl jsem nabídky ještě jinam, ale řekl jsem, že minimálně na rok chci jít zpátky do Ostravy,“ doplňuje s tím, že po sedmi měsících zamířil do tureckého Antalyasporu. „Těch prvních sedm měsíců, než jsem šel do Antalye bylo v pohodě. Pak jsem se vrátil znovu a už jsem začal do toho klubu vidět, jak se ten klub rozkrádá, že tam jsou obrovské levé a obrovské díry,“ přibližuje.

Nechtěl jsem být podepsaný pod zánikem Baníku, tvrdí

Toho jsem po sezóně nechtěl být součástí a trošku jsem to vedení zkritizoval,“ pokračuje s tím, že o jeho tehdejším konci hlasovalo vedení klubu. „Tehdy byl majitel pan Šafarčík a ve výboru seděl jeho syn, a ještě jeden pán, který tam je dodnes, pan Hába. Hlasovali o tom, jestli mám v Baníku zůstat. A ti dva mladí hlasovali, že mám odejít a jediný Šafarčík hlasoval, že ne, ale byl přehlasován jako majitel klubu, což mi přišlo vtipné,“ dodává s úsměvem.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Ale já už bych stejně v tom klubu nechtěl zůstat v ten daný okamžik, protože co se tam dělo… nechtěl jsem být podepsaný pod zánikem Baníku. Věděl jsem, že s tím nic nezmůžu, takže ta cesta musela jít logicky někam jinam a vedla do Boleslavi a potom do Liberce,“ míní Baroš, který za oba celky nastřílel v lize jedenáct branek. V létě 2017 se přesto po kontaktu s novým majitelem vrátil do Ostravy.

Nakonec když to převzal pan Brabec, který ten klub opět restartoval a zachránil, tak jsme se dohodli, že bych se opět mohl vrátit. To mi zase dávalo smysl,“ dokončuje Baroš, který ukončil kariéru před ostravskými fanoušky v červenci loňského roku.

Zdroj: Radiožurnál Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní