Mikel Arteta promluvil o přestupu Mesuta Özila z Arsenalu

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

V současnosti bezpochyby nejnenáviděnější hráč londýnského Arsenalu je blízko přestupu. Podle britských médií se třiadvacetiletý záložník Mesut Özil i přes téměř roční zápasovou absenci přiblížil podpisu smlouvy v tureckém Fenerbahce, spekulovalo se však i o zájmu D.C. United, hrajícího kanadskoamerickou Major Legue Soccer. Jak uvedl kouč Gunners Mikel Arteta, samotný přestup však musí být výhodný nejen pro bývalého německého reprezentanta, ale i pro klub.

350 tisíc liber (10,2 miliónů korun) týdně. Právě takový je příjem německého záložníka Mesuta Özila přesto, že v letošní sezóně za Gunners neodehrál ani minutu. Kouč Mikel Arteta jej nezapsal ani na soupisku pro ligový pohár. I proto se dá předpokládat, že by mělo být primárním cílem Arsenalu se hráče, jehož plat je vyšší než Pierre-Emerick Aubameyanga a Kieran Tierneyho dohromady, chtít zbavit. Opak je však pravdou.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Trenér Mikel Arteta dal jasně najevo, že i přes obrovské náklady na bývalého německého reprezentanta ho nebude chtít pustit zadarmo. „Pokud se něco tento měsíc stane, bude to proto, že to bylo výhodné pro obě strany – jak pro Mesuta a jeho budoucnost, tak pro samotný klub,“ prozradil. „Pokud tomu tak nebude, můžeme se posunout dál, pokud to však nebude tento případ, bude zde i nadále pokračovat,“ dodal.

Pokračování záložníka, jehož příchod z Realu Madrid stál klubovou kasu více než 50 miliónů liber (1,44 miliardy korun) by však nutně neznamenalo jeho návrat na hřiště Etihad Stadium. Özil naposledy nastoupil za Arsenal v březnu loňského roku a je jasné, že důvěra kouče Artety ve schopnosti Mistra světa z roku 2014 tak rozhodně nebude valná. Přesto bude mít španělský stratég možnost Němce zpět do soupisky zařadit, tak se totiž uzavírá až na konci ledna.

Mikel Arteta (vlevo) spolu s Pepem Guardiolou. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Je jasné, že rozhodnutí musí proběhnout. Víme, že jde o klíčového hráče mužstva posledních sezón. Museli jsme se rozhodnout, udělal jsem to s tím, že jsem věděl, jaké to bude mít důsledky. Nyní budu muset udělat další rozhodnutí v lednu a dát do rovnováhy to, co je dobré pro klub, co nejlepší pro tým a jaké jsou úmysly hráče a pokusit se najít správná řešení,“ dodal osmatřicetiletý kouč. Podle britských médií je největším zájemcem o Özilovy služby turecké Fenerbahce. To údajně už jedná i s agentem hráče, je však otazníkem, jak celá situace dopadne.