Mick van Buren končí v Českých Budějovicích. Kam povedou jeho další kroky?

Nizozemský útočník Mick van Buren se po úspěšném ročníku loučí s českobudějovickým Dynamem. Kam devětadvacetiletý střelec zamíří?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Šestým rokem působí v tuzemské nejvyšší soutěži, kde odehrál bez jednoho stovku utkání. Kmenový hráč pražské Slavie strávil uplynulý ročník v barvách Českých Budějovic, za které čtyřikrát skóroval a připsal si i stejný počet asistencí. Přesto se s klubem loučí. „Na působení v Dynamu budu vždy rád vzpomínat. Celkově jsme měli dobrou sezonu. Já osobně jsem podle mě odehrál dobré zápasy, i když jsem samozřejmě mohl být lepší,“ prohlásil na stránkách klubu.

Ten bodově zažil nejúspěšnější ročník po příchodu do Česka. „Hodnotím to dobře, myslím si, že to není úplně špatná bilance. Mohl jsem dát těch gólů sice ještě více, hráli jsme efektivní fotbal, šance jsem měl. Ale jak už jsem řekl, není to špatné, stále je ale na čem pracovat,“ ví odchovanec rotterdamského SBV Excelsior. Devětadvacetiletý útočník zároveň přiznal, že se mu bude po jihočeské metropoli stýskat.

izdroj: SK Slavia Praha

Je to velmi pěkné město pro život, líbí se mi. Je tu spousta přátelských lidí. Největší rozdíl mezi Budějovicemi a Prahou je ve velikosti, Budějovice jsou útulné město,“ doplňuje van Buren, který se nyní vrací do Edenu. „Na začátku přípravy k nadcházející sezoně se budu hlásit na Slavii, mám tam ještě na rok smlouvu, do léta 2023,“ míní Nizozemec, jehož budoucnost tak zůstává otazníkem. Ve hře je jak návrat do Nizozemska, tak další hostování.

Van Buren: Uvidíme, co bude dál

Momentálně nejsem schopný říct, co bude. Přípravu začnu v Praze a uvidíme, co bude dál,“ uvedl hráč, jehož jméno je zapsáno pod čtyřmi mistrovskými tituly. I přesto, že ročník strávil na jihu Čech držel palce sešívaným k dalšímu triumfu, na ten si však fanoušci sešívaných musí počkat. „Slavia nehrála vůbec špatně, ale rozhodlo to, že Plzeň pravidelně vyhrávala. Slavia ale měla určitě dobrou sezonu a tým, své kvality předvedla opět i v Evropě,“ zdůrazňuje van Buren, kterého nyní čeká zasloužený odpočinek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí