Návrat snů: Mick van Buren nastartoval demolici Jablonce. Po utkání poslal dojemný vzkaz fanouškům

Po roce a půl oblékl Mick van Buren červenobílý dres v soutěžním utkání. Fanoušci ho bouřlivě přivítali. Odpověď zkušeného útočníka? Doslova neskutečná.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Loňskou sezonu strávil Mick van Buren na hostování v Českých Budějovicích. Podzim té letošní odehrál pro změnu v Liberci, kde se mu úžasně dařilo. V dresu Slovanu třicetiletý útočník vstřelil 9 ligových gólů a další tři přidal v MOL Cupu. Pod Ještědem měl původně působit celou sezonu, v zimě si ho ale Slavia z hostování stáhla. A hned v úvodním jarním kole se ukázalo, že šlo o skvělý tah.

Měl jsem husí kůži, přiznal Mick Van Buren

Z lavičky naskočil do utkání po hodině hry za stavu 1:1 a diváci ho bouřlivě přivítali. „To bylo skvělé. Když jsem přišel na hřiště, měl jsem husí kůži. Miluju tribunu sever a fanoušky tady, byli dneska skvělí,“ řekl Mick van Buren pro O2TV. O tři minuty později napřáhl z dobrých 22 metrů a parádní střelou napálil míč k tyči.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Uběhlo sotva 120 vteřin, když z tribuny sever opět zněl hromový pokřik „Mick van Buren“. Nizozemec v tu chvíli poslal úžasnou uličkou pocukrovanou přihrávku Lingrovi, který zvýšil na 3:1. Van Buren měl poté velký podíl i na čtvrtém gólu sešívaných. Zkrátka návrat jako hrom.

A co na to trenér Trpišovský?

„Myslím si, že hrozně vyzrál. Má daleko větší sebevědomí. Schopnosti má stejné jako měl, ale také hraje na tom postu, který mu je vlastní. Konkurence tu vždy byla velká. Teď jsme se domluvili, že buď bude hrát na pozici útočníka, nebo nebude hrát vůbec. Myslím si, že tato pozice mu svědčí, že tam se cítí jako ryba ve vodě. Samozřejmě půlrok v Liberci mu obrovsky pomohl. Je na něm znát, že je rozehraný,“ řekl na adresu Micka van Burena pro O2TV trenér Jindřich Trpišovský.

iZdroj fotografie: FC Slovan Liberec

I když hrál jen půl hodiny, stačilo mu to k ocenění muže zápasu. „Asi je to dobrý návrat. Nečekal jsem to, ale během těch třiceti minut jsem dneska hodně pracoval. Když takto vyhrajeme zápas, je to neskutečné,“ poznamenal k vítězství 5:1 útočník.

Základní sestava? Šance přijde

Z toho, že nenastoupil v základní sestavě, nebyl zklamaný. „Ne, asi ne. Vím, jaká je moje pozice. Vím, co můžu dělat, když jsem na lavičce nebo v první jedenáctce. Určitě přijde šance i v základní jedenáctce, ale máme velký tým, takže musím čekat na šanci. Dneska to asi bylo v pořádku,“ zmínil skromně Mick van Buren.

Z Liberce si přivezl skvělou formu a také velké sebevědomí. „Půlrok v Liberci byl samozřejmě skvělý. Odehráli jsme skvělé zápasy, bylo to pro mě dobré. Teď jsem ukázal mojí formu i tady. Těším se na další zápas,“ uzavřel Mick van Buren.

Měl by Mick van Buren hrát v základní sestavě Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články