Mexický zázrak Luka Romero se stal nejmladším hráčem La Ligy

Zdroj fotografie: footballace.org

Mallorca je v letošním ročníku La Ligy nováčkem soutěže a reálnou hrozbou je, že se o patro níž zase vrátí. Včerejší zápas na půdě Realu Madrid skončil podle očekávání, bez bodového zisku pro hosty. Nicméně víc než o třech bodech pro hosty, se hovořilo o debutujícím Luku Romerovi.

Nejmladší hráč La Ligy v historii

Psala se 83. minuta utkání a o výsledku bylo rozhodnuto. I tak se ale stalo něco, co přepsalo historii. Na hřiště vyběhl Luka Romero ve věku 15 let a 219 dní. Až do včerejšího večera byl nejmladším hráčem, co kdy ve španělské nejvyšší soutěži nastoupil, Sanson. To se ale psal rok 1939.

Mladý útočník bývá svým stylem hry přirovnáván k Leo Messimu. Tedy zrůstově menší levák, jehož předností je driblink. Podobnosti přidává také to, že ač je Mexičan, může hrát i za Argentinu, odkud pochází jeho otec. Aby toho nebylo málo, jeho debut přišel přesně v den, kdy má Messi narozeniny.

Zájemci se hrnou

A Barcelona může litovat, že Messiho kopii zatím nemá. Nejen, že si nechala utéct Take Kuba, ale samotný Romero byl v roce 2011 v Katalánsku na zkoušce. Nepořídil, a Barcelona tak může litovat.

Podle několika zahraničních médií o něj ale mají v Barceloně zájem, jenže nejsou sami. Krouží kolem něj například Manchester United či Atletico. Jeho talent neunikl ani skautům z Juventusu. Luka Romero má z čeho vybírat.