Mesut Özil z Arsenalu odejít nehodlá a kritiku neřeší

Foto: thesun.co.uk

Německý fotbalový reprezentant Mesut Özil patří již od roku 2013 londýnskému Arsenalu a nutno podotknout, že ne všechny roky v tomto prostředí jsou pro něj zalité sluncem. Ačkoli nedávno podepsal prodloužení smlouvy až do roku 2021, jeho role v sestavě je čím dál tím menší. Čím je to způsobeno? Vždyť přece platí za jednoho z nejtalentovanějších záložníku na světě. Jenže talent a pracovní morálka jsou dvě rozdílné věci. V případě Özila to prý platí několikanásobně.

Mesut Özil kritiku fanoušků nevnímá jako opodstatněnou

Jednatřicetiletý rodák z Gelsenkirchenu je po odchodu dlouholetého kouče Arsenalu Arsene Wengera v poměrně složité situaci. Na fotbalových trávnících totiž nedostává ani zlomek prostoru, na nějž byl předtím zvyklý. Kritikou na jeho adresu nešetří zejména fanoušci Kanonýru, kteří si myslí, že záložník mnoho důležitých zápasů prostě vypouští a nehraje na sto procent. Özil tuto skutečnost vnímá jako velkou křivdu a zároveň nepřipouští, že by na negativních ohlasech bylo byť jen zrnko pravdy:

„Pokud jsem opravdu tak líný, jak se o mně říká, tak proč jsem potom v přípravě tak tvrdě makal? Jak je možné, že jsem se loni pro mistrovství světa připojil k týmu o tři dny dříve než ostatní? Udělal jsem to pro nového trenéra, tým a vlastně celý klub. Možná se lidem nelíbí, že mám dobrou smlouvu a vydělávám hodně peněz, nevím… A nezajímá mě to. Když ve velkém zápase hrajeme špatně, vždycky je to moje chyba. Přitom v zápasech, do nichž jsem nenastoupil, nebyl žádný skutečně rozdíl.“

Fotbalista kope kolem sebe, odejít ale nehodlá

Ačkoli jsou slova Mesuta Özila natolik ostrá, že skoro až volají po odchodu do nového působiště, on i nadále vidí budoucnost právě v Arsenalu, jehož fanouškům mnohdy nemůže přijít na jméno. Novinářům sdělil:

„Mám smlouvu do léta 2021, takže do té doby tu určitě zůstanu. Při podpisu kontraktu jsem o tom hodně přemýšlel a zvažoval všechny možnosti. Bylo to jedno z nejdůležitějších a zároveň nejsložitějších rozhodnutí mé kariéry. Nechci tu však zůstat jen rok nebo dva. Chci svou budoucnost opravdu spojit s Arsenalem a klub mě v tomto směru podporuje. Můžu procházet nějakým složitějším obdobím, ale není důvod prchat. Bez boje neodejdu.“

Dosavadní kariéra Mesuta Özila

Ofenzivní záložník, jenž momentálně patří mezi tři nejlepší nahrávače Premier League, začínal s drahou profesionálního fotbalisty v FC Schalke 04. Odtud se později dostal do kádru Werderu Brémy, kde svůj talent rozvinul naplno a zasloužil se o zájem předních evropských klubů. Ze zástupu kandidátů si nakonec zvolil Real Madrid, v jehož barvách působil po dobu tří let, odehrál 105 soutěžních zápasů a vsítil 19 branek.

Roku 2013 přestoupil do Arsenalu a vůbec poprvé tak okusil ostrovní styl fotbalu. V Londýně nakonec zůstal až dodnes a ačkoli je jedním z nejkritizovanějších hráčů tamní ligy, nikdo mu jistě nemůže upřít nesporné herní kvality, třebaže je občas nechává zastínit přílišnou leností a špatnou pracovní morálkou.

Foto: thesun.co.uk