Mesut Özil naštval fanoušky Arsenalu: Budu tady do posledního dne své smlouvy, prohlásil

(twitter.com/thenewsedgenow)

Má jeden z nejvyšších platů v celé soutěži, přesto od restartu Premier League neodehrál ani minutu. Řeč je o bývalém německém reprezentantovi Mesutu Özilovi, který se během několika uplynulých měsíců stal trnem v oku fanoušků Arsenalu. V době koronavirové krize byl jedním z mála hráčů, který odmítl snížení platu. Navíc přesto, že s ním kouč Mikel Arteta nadále ve svých plánech nepočítá, hodlá dodržet smlouvu. „Já budu rozhodovat o tom, kdy půjdu, né jiní,“ řekl v rozhovoru pro The Athletic.

Özila přivedl do Arsenalu před sedmi lety Arséne Wenger, Gunners za něj vysázeli Realu Madrid 50 miliónů eur a fanoušci vítali superhvězdu s velkým očekáváním. Ty však bývalý německý reprezentant nikdy nenaplnil. I přes světlé momenty byly jeho výkony nestabilní a často sklízely kritiku. Přesto si v lednu 2018 vysloužil nový čtyřletý kontrakt, který mu garantuje příjem 350 tisíc liber týdně.

Situace se však změnila a z Özila je nechtěná překážka. Kouč Gunners Mikel Arteta deklaruje, že Němec si může hledat angažmá jinde, ten však o přestupu nechce ani slyšet. „Nepodepsal jsem smlouvu na dva nebo tři roky, podepsal jsem čtyřletý kontrakt a každý by to měl respektovat,“ uvedl. „Moje pozice je jasná. Budu tady do posledního dne své smlovy a pro klub odvedu maximum,“ dodal.

Özila trápí zejména produktivita. Pod Artetou zaznemenal v 10 utkáních jen jeden gól a asistenci, což je jeho kariérní minimum. „Navzdory čemukoli, co se stalo v posledních dvou sezónách jsem šťastný a psychicky velmi silný. Nikdy se nevzdám,“ prohlásil. „Chci pomoci týmu a budu za to bojovat. Jestli budu fit, vím, že to chci dokázat na hřišti,“ věří.

(twitter.com/goal)

Snížení platu? Nedostal jsem dost informací

Vyjádřil se i k tomu, proč se nepřipojil k ostatním hráčům a nesouhlasil se snížením svého astronomického platu v době pandemie. „My, jako hráči, chceme vždycky přišpět. Ale potřebujeme více informací a spousta otázek zůstala nezodpovězena,“ řekl. „Každý v této situaci má právo na to vědět všechny informace o tom, co se děje a kde peníze putují. Ale my jsme nedostali dost detailů, měli jsme jen odsouhlasit rozhodnutí. Celé se to dělo až moc rychle a pod příliš velkým tlakem na to, o jak důležitou záležitost jde,“ uvedl.

(zdroj: Amir Hosseini, wikimedia.org)

„Lidé, kteří mne znají, přesně ví, jak jsem velkorysý – a pokud vím, nebyl jsem jediným hráčem, který nakonec rozhodnutí odmítl. Všude se ale objevovalo jen moje jméno. Myslím, že je to proto, že se jedná o mou osobu,“ pokračuje. „Spoustu lidí se snaží poslední dva roky zničit mě, udělat mne byl nešťastným. Snaží se poštvat proti mně fanoušky a vytvářet můj nepravdivý obraz,“ dodává.

„Možná moje rozhodnutí ovlivnilo i moje šance na hřišti. To nevím. Ale nebojím se postavit za to, co cítím, že je správné,“ zakončuje Özil.