Messi vyvrátil pochybnosti o svém setrvání v Barceloně

i Foto: businessinsider.com
                   

V jednom z posledních článků jsme vás informovali, že uvnitř Barcelony to momentálně příliš neklape. Mediální pozornost si pak získal především spor mezi dlouholetou oporou a kapitánem Lionelem Messim a sportovním ředitelem Ericem Abidalem. Tito dva velcí muži se nějak nemohli shodnout na tom, kdo konkrétně zavinil odchod Ernesta Valverdeho a slova, která byla z jejich úst vyřčena, zaváněla téměř rozvodem. Jelikož Messimu v létě končí smlouva, začalo se spekulovat, jestli v barvách katalánského klubu vůbec setrvá. Sám velký Leo ovšem vyvrátil veškeré pochybnosti, které o jeho osobě kolovaly.

Messi nehodlá Barcelonu opouštět, pokud to nebude přáním fanoušků

Lionel Messi poskytl rozhovor španělskému deníku Murdo Deportivo, v němž uvedl na pravou míru, jak se to má s jeho případným odchodem nebo setrváním v Barceloně. Argentinský útočník poměrně jasně vyjádřil, že měnit působiště v nejbližší době nehodlá. Záleží ale na tom, jestli o jeho služby bude zájem i nadále:

„Mnohokrát už jsem říkal, že Barcelonu nechci opustit. Dokud o mě klub a fanoušci budou stát, neexistuje nic, co by mě donutilo zmizet. Rovněž jsem ale řekl, že chci, abychom vítězili a dosahovali stanovených cílů. Rozhodnutí záleželo vždycky pouze na mně a klauzule není tím hlavním důvodem. Měl jsem mnoho příležitostí opustit klub. Ostatní kluby mě několikrát chtěly koupit, ale já každou nabídku smetl ze stolu.“

Messi se zastal Ernesta Valverdeho, vinu nesou především hráči

Spekulace o odchodu šestinásobného držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu planety rozvířily klidné mediální vody poté, co na veřejnost prosákl spor s někdejším spoluhráčem a současným sportovním ředitelem klubu Ericem Abidalem. Toho Messi skrze sociální sítě kritizoval za prohlášení, že odvolání Ernesta Valverdeho zapříčinily sami hráči. Ani s odstupem času svého emotivního vzkazu nelituje:

„Spousta lidí zaútočila na náš tým i na mě osobně, že mám až příliš velkou pravomoc. My přitom za Ernestem stáli, impulz přišel z vedení. Není to jen skvělý kouč, ale především člověk. Větší vina padala na nás. Pro klub je jednodušší zbavit se trenéra než hráčů. Je škoda, že naposledy nás vedl v semifinále španělského Superpoháru proti Atléticu Madrid. Dělilo nás pět minut od vítězství a nedokázali jsme to dotáhnout do konce, prostě ostuda.“

Na místo Valverdeho nastoupil Quique Setién poté, co jednání s legendárním Xavim nedopadla. Pod novým koučem začala Barcelona znamenitě a fanouškům připomněla, jak krásný fotbal hrála ještě za dob Pepa Guardioly. Pak ovšem přišlo vystřízlivění a série nevyrovnaných výkonů, kvůli nimž se tým momentálně nachází na druhém místě La Ligy a v rámci Španělského poháru už dokonce vypadla. Na tom, že vinu nesou především hráči, zřejmě něco bude.

Foto: businessinsider.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články