Messi v Manchesteru City? Vedení přepočítává, na kolik by klub Argentinec přišel

(zdroj: twitter.com/barcauniversal)

AKTUALIZOVÁNO: Debaty o budoucnosti Lionela Messiho jsou v plném proudu. Přesto, že podle zpráv španělských médií je argentinský reprezentant po rozhovoru s novým koučem Barcelony Ronaldem Koemanem připraven, zájemci o jeho služby stále cítí jedinečnou šanci. Messi již dokonce podle informací tycsports.com sdělil, že hodlá aktivovat klauzuli, díky které by mohl odejít jako volný hráč.

Podle zpráv ESPN dokonce vedení Manchesteru City začalo propočítávat, na kolik by je velkolepý přesun přišel a jakým způsobem by mohli hráče získat. Finance anglického klubu jsou totiž od porušení Finančního fair play, které nakonec musel řešit až Mezinárodní sportovní soud, pod drobnohledem UEFY. Přesto je anglický velkoklub jasným favoritem závodu o nejlepšího střelce v historii Barcelony.

Yaya Touré (vpravo) spolu s koučem Pepem Guardiolou. (zdroj: anglickaliga.com)

Přestupu nahrávají jak nadstandartní vztahy s koučem Pepem Guardiolou, pod kterým na přelomu desetiletí zářil, tak to, že Cityzens se o Messiho zajímají dlouhodobě a velmi o něj stojí. Pomoci by mohla nejen koronavirová situace, ale i nutnost přestavby katalánského velkoklubu, který v posledních letech skomírá. Na tu bude muset španělský gigant získat velké finanční portfolio a přesto, že Argentinec figuruje i v budoucích plánech Katalánců, ve třiatřiceti letech by byl ideální čas na jeho odchod. O tom však ani nechce slyšet nová akvizice na trenérskou lavičku Ronald Koeman.

„Jsem si s Guardiolou velmi blízký a jsme stále v kontaktu. Pep mi řekl, že Messi chce stále vyhrávat, na všech úrovních. Pokud se mu to nedaří, umí být velmi rozladěný. Moc se těší na práci s ním. Mým cílem je zajistit, aby Messi byl prospěšný týmu a zároveň cítil svou důležitost pro klub,“ řekl Koeman po podepsání smlouvy s Barcelonou.

(twitter.com/natebackettlao)

„Měl by ukončit kariéru právě tady. Messi je Barcelona a Barcelona je Messi,“ dodal. „Samozřejmě byl rozladěný prohrou proti Bayernu. Já bych byl taky, kdybych prohrál 8:2,“ přiznává. Přesto je odchod argentinského útočníka blízko, o čemž svědčí i vzkaz bývalého obránce Barcelona Carlose Puyola na Twitteru. „Respekt a obdiv, Leo. Máš moji podporu, příteli,“ napsal Puyol.

Naopak šance milánského Interu jsou podle španělských médií minimální a je otázkou, zda by pro samotného hráče byl přesun na apeninský poloostrov vítanou změnou.

Šestinásobný držitel Zlatého míče působí v Barceloně celou svou kariéru, za katalánský velkoklub odehrál více než sedm stovek utkání, ve kterých vstřelil 634 branek. Desetinásobný vítěz La Ligy vyhrál čtyřikrát i Ligu mistrů, naposledy před pěti lety. Argentinský reprezentant odehrál i 138 zápasů za národní tým, jeho 70 gólů však jihoamerické zemi zatím k trofeji nepomohlo.