Messi promluvil o svém zdravotním stavu i zmaru Barcelony

Foto: metro.co.uk

Argentinský fotbalista ve službách katalánské Barcelony Lionel Messi má v tomto týdnu pádný důvod k oslavám. Díky skvělým výkonům z minulé sezóny se mu podařilo už po šesté získat ocenění pro nejlepšího fotbalistu roku od organizace FIFA, čímž rovněž stanovil nový rekord. Překonal i svého slavného soupeře Cristiana Ronalda z Juventusu Turín, který jich má na kontě „pouze“ pět. To je ovšem tak jediné, co může hvězdný hráč v současnosti považovat za pozitivní. Útočník otevřeně přiznal, že od svého návratu z marodky se necítí dobře a trápí jej i hra, kterou se jeho milovaný klub momentálně prezentuje. I tak ale pevně věří, že brzy přijde zlepšení na všech zmíněných frontách.

Messi toho kvůli špatnému zdravotnímu stavu zatím příliš neodehrál

Španělská La Liga odstartovala teprve nedávno a má za sebou teprve úvodních šestici soutěžních kol. V drtivé většině z nich se Barcelona musela obejít bez své hvězdné opory Lionela Messiho, který byl vinou zranění lýtka poměrně dlouho mimo hru a utkání sledoval pouze z VIP tribuny. Do dvou poslední zápasů s Dortmundem (Liga mistrů) a Granadou šel do hry coby náhradník a ani jednou nebyl spoluhráčům příliš užitečný. Sám fotbalista moc dobře ví, že jeho výkon stále není optimální.

V jednom z rozhovorů Messi pronesl, že se stále necítí být zcela připravený, ale i tak se na hřišti snaží odvádět maximum. Je si vědom toho, že je stále co zlepšovat a na čem pracovat. Přeci jen byl mimo téměř dva měsíce a najít znovu ten správný herní rytmus může být otázkou klidně i několika zápasů. Navíc mu prý lékaři říkali, že jeho zranění bylo poměrně závažné, takže není na místě nic uspěchat.

Barcelona se trápí s Messim i bez něj

Barcelona zažívá nejhorší vstup do nového ročníku za poslední dvě dekády. Její největší bolístkou jsou v současné době hlavně venkovní zápasy, v nichž si drží smutnou sérii osmi nevyhraných duelů za sebou. To skutečně není příliš lichotivá bilance týmu, který má dlouhodobě jen ty nejvyšší možné ambice. Nedávná prohra s nováčkem z Granady nasadila jejich zmaru pomyslnou korunu a éterem se začaly šířit spekulace o změnách, které v klubu možná nastanou.

Messi stále věří, že má současný kádr potenciál a dokáže zlé v dobré obrátit, zároveň ale tuší, že fanouškům může brzy dojít trpělivost. Odmítá však tvrzení, že by se neúspěchy daly připsat na hlavu jen jednomu konkrétnímu člověku (například trenérovi). Podle hvězdného fotbalisty jde o záležitost celého týmu, který se musí semknout a zabrat.

Messi dělá mentora mladému Fatimu, který je zatím jediným pozitivem na hře Barcelony

Pokud se něco Barceloně v novém ročníku opravdu povedlo, je to bezesporu začlenění Ansu Fatiho do sestavy. Šestnáctiletý mladík zaznamenal v pěti soutěžních duelech dvě branky a jednu asistenci, podle mnohých je budoucností fotbalu. Lionel Messi si jeho kvalit všiml hned při prvním společném tréninku a od té doby se mu snaží předávat své životní zkušenosti. Podle Messiho je důležité, aby na Fatiho nebyl vyvíjen tlak a mohl postupovat krůček po krůčku. Jedině tak je prý možné dosáhnout toho, aby se z něj stal hráč světové extratřídy.

Foto: metro.co.uk