Minulou sezonu jsem zažíval těžké časy, ale teď se fotbalem zase bavím, uvedl Messi. Co řekl o mistrovství světa?

Trápení z loňské sezony je pryč, Messi opět předvádí na hřišti fantastické kousky. Po utkání s Hondurasem promluvil o problémech po přestupu do PSG i o blížícím se mistrovství světa.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po loňském přestupu do PSG se Messimu zdaleka nedařilo tolik jako v předchozích sezonách. V Ligue1 vstřelil jen šest gólů, ke kterým přidal čtrnáct asistencí. „Věděl jsem, že to tak bude a už jsem řekl, že jsem to měl těžké. Nikdy jsem se pořádně nenašel,“ cituje sedminásobného držitele Zlatého míče španělská Marca. To už je ale dávno pryč. V letošní sezoně opět předvádí Lionel Messi na hřišti velké věci. V jedenácti duelech za PSG šestkrát skóroval a přidal osm asistencí. A daří se mu i v dresu Argentiny.

Starý dobrý Messi

„Cítím se dobře, cítím se jinak než loni. Letošní rok je jiný. Přijel jsem s jiným myšlením, cítím se pohodlněji v klubu, šatně, se svými spoluhráči a hrou. Pravdou je, že se cítím velmi dobře. Fotbalem se teď zase bavím,“ poznamenal Messi po utkání v Miami, ve kterém Argentina porazila Honduras 3:0. Kapitán přispěl k tomuto výsledku dvěma góly.

iZdroj fotografie: Paris Saint-Germain

Za necelé dva měsíce odstartuje v Kataru mistrovství světa a Argentina patří k největším favoritům. Lionel Messi přiznal, že je stejně jako argentinská veřejnost nadšený a zároveň také nervózní z nadcházejícího se šampionátu. „Jsme stejně dychtiví jako lidé, ale musíme být v klidu. Na mistrovství světa máme skvělý tým. Je to speciální, musíme to vzít krok za krokem,“ vyjádřil se k turnaji, který bude sledovat celý svět.

Pokud ho to nebaví, nedaří se nám

Výtečnou formu i dobrou náladu Messiho si velmi pochvaluje trenér argentinské reprezentace Lionel Scaloni. „Důležité je, že se má dobře, že je v pohodě a že si užívá fotbal. Pokud ho to nebaví, nedaří se nám. Čím víc si to užívá on, tím víc si to užíváme my všichni. Myslím, že se mu daří, vidím ho šťastného. Doufám, že takhle bude pokračovat,“ řekl Scaloni, pod jehož vedením Argentina tři roky neprohrála a loni v létě ovládla Copu América. V červnu pak zvedal kapitán Messi nad hlavu další trofej, když Argentina ovládla Finalissimu.

Vyhraje Argentina mistrovství světa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články