Messi bez desítky na zádech? Villas-Boas volá po zrušení čísla na všech dresech

                   

Legendární desítka. Jedno z nejcennějších čísel, jaké může fotbalista nosit na svém dresu. V současnosti ji obléká jak útočník Manchesteru City Sergio Aguero, tak Lionel Messi nebo Luka Modrić. V domách minulých se jí pyšnili třeba Pelé nebo Diego Maradona. Právě na poctu nedávno zesnulého Maradony navrhuje bývalý kouč Chelsea nebo Tottehhamu André Villas-Boas čestné vymazání čísla deset z fotbalových dresů.

Legendární argentinský střelec Diego Maradona nosíval desítku na zádech napříč takřka celou svou fotbalovou kariérou. Vyhrál s ní v dresu Neapole dva mistrovské tituly a pohár UEFA, v dresu Barcelony pak Copa del Rey. V neposlední řadě právě v dresu s tímto číslem vstřelil i svůj gól legendární Boží rukou, který vedl k vítězství Argentiny na Mistrovství světa v roce 1986.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Maradona? Ano, jsou to těžké zprávy,“ přiznal současný trenér Marsielle Villas-Boas. „Chtěl bych, aby FIFA navždy vyřadila číslo deset ze všech soutěží pro všechny týmy,“ pokračuje. „To by byla nejlepší pocta, jakou bychom mu mohli vzdát. Je to neskutečná ztráta pro celý fotbalový svět,“ dodal.

Smutek zavládl i mezi dalšími legendárními fotbalisty číslem 10 na dresu. „Velmi smutná zpráva,“ napsal na svůj Twitter Brazilec Pelé. „Ztratil jsem dobrého přítele a svět ztratil velkou legendu. Je toho ještě hodně, co je třeba říct, ale ať pro tento moment dá Bůh sílu jeho rodině. Jeden den, doufám, že si spolu zahrajeme v nebi,“ prohlásil.

iLionel Messi je barcelonskou ikonou. (zdroj fotografie: PxHere)

„Velmi smutný den pro všechny Argentince a celý fotbal,“ uvedl na svém Instagramu Lionel Messi. Opouští nás, ale neodchází, protože Diego je věčný. Schovávám si všechny krásné okamžiky, které jsem s ním prožil a rád bych při této příležitosti vyjádřil soustrast i jeho rodině a všem přátelům. RIP,“ píše.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články