Měl jsem šanci jít do Manchesteru City i Chelsea, přiznal Virgil Van Dijk. Proč si zvolil Liverpool?

(zdroj: liverpoolfc.com)

Patřil mezi stěžejní postavy letošní liverpoolské cesty za titulem. Jeden z nejlepších stoperů současnosti Virgil Van Dijk přišel na Anfield před dvěma lety ze Southamptonu. „Měl jsem šanci jít do Chelsea i Manchesteru City,“ přiznal na tiskové konferenci. Nejlákavějším důvodem, proč nakonec oblékl dres Liverpoolu je současný manažer Jurgen Klopp. „Může to znít hloupě, ale opravdu mě inspiruje jako hráče,“ řekl po zisku titulu.

„Když porovnáváte kluby (Chelsea a Manchester City pozn. red.), díváte se na historii, město, současné mužstvo, jejich plány do budoucnosti. Ale nejdůležitější věcí, na kterou se díváte je manažer. Jurgen Klopp je hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl pro Liverpool,“ uvedl holandský reprezentant.

(zdroj: liverpoolfc.com)

„Klopp má v sobě něco speciálního. Je to jeho energií? Je to jeho celkovou image? Občas jenom sedím a přemýšlím o tom, co dělá a co má víc než ostatní,“ přiznal osmadvacetiletý stoper. „Myslím, že je to jeho schopnost vedení. To je dnes ve fotbale důležitější než cokoli jiného. Z Kloppa máte skvělý pocit. Je doslova šťastný, když vás ráno vidí vcházet do klubu,“ chválil kouče.

Vysokou přestupovou částku splatil výkony

Příchod urostlého stopera, který byl loni vyhlášen Hráčem roku anglické Premier League, byl přesto zpočátku kritizován, zejména kvůli přestupové částce. Liverpool za Van Dijka zaplatil bezmála 75 miliónů liber, což z něj činilo nejdražšího obránce planety. Kapitán nizozemské reprezentace však svou částku splatil na hřišti a během pár měsíců se stal miláčkem fanoušků.

S Liverpoolem vyhrál Ligy Mistrů, Superpohár UEFA a pozvedl i trofej pro vítěze klubového mistrovství světa. Loni byl dokonce blízko zisku Zlatého míče, nakonec ho Lionel Messi porazil jen o sedm hlasů. Letos si spolu s klubem, ve kterém působil i Milan Baroš nebo Vladimír Šmicer, připsal i vítězství v Premier League, na které červení čekali tři dekády.