Marocký obránce Mazraoui sdílel protiizraelský příspěvek. Co na to Bayern?

Po útoku Hamásu se Bayern Mnichov jasně postavil na stranu Izraele. Marocký obránce Noussair Mazraoui ovšem nyní na Instagramu sdílel příspěvek, ve kterém přeje Palestině vítězství.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obránce Bayernu Mnichov Noussair Mazraoui sdílel na sociálních sítích video s přáním „vítězství“ Palestincům v konfliktu s Izraelem. Na nahrávce, na níž upozornil Der Spiegel, je vidět vlající palestinská vlajka a hlas pronáší modlitbu: Bože, pomoz našim utlačovaným bratrům v Palestině dosáhnout vítězství. Kéž Bůh dá milost mrtvým, kéž Bůh uzdraví jejich zraněné.“ K tomu Mazraoui v neděli ráno v příspěvku napsal „Ameen“ a přidal emoji se složenýma rukama.

Mír a spravedlnost

V neděli večer Mazraoui k příspěvku zaujal stanovisko. V prohlášení, které získala agentura DPA, v angličtině uvedl: Jde o to, že se snažím o mír a spravedlnost na tomto světě. To znamená, že budu vždy proti všem druhům terorismu, nenávisti a násilí. Vyjádřil také zklamání, že to musel dát najevo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Nechápu, proč se o mně soudí opak a proč jsem spojován s nenávistnými skupinami,“ pokračoval Mazraoui. Dodal, že v současné době nejde o to, co si myslí on nebo ostatní. V tomto strašném konfliktu, který se vymkl kontrole, jsou každý den zabíjeni nevinní lidé. Závěrem bych chtěl jasně říci, že mým záměrem nikdy nebylo, ať už vědomě či nevědomě, někoho urazit nebo zranit.“

Mazraoui, Ziyech i další

Bayern se k příspěvku svého obránce dosud nevyjádřil. Mazraoui si o víkendu plnil povinnosti v marocké reprezentaci, s níž v sobotu večer odehrál zápas proti Pobřeží slonoviny. V dalším příspěvku na Instagramu stoper sdílel post, ve kterém jsou vyobrazeny čtyři příspěvky marockých reprezentantů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě jeho samotného šlo o Abdelhamida Sabiriho (Siegen, Norimberk, Paderborn), Hakima Ziyecha (Galatasaray) a Zakariu Aboukhlala (FC Toulouse). V článku se mimo jiné uvádí, že hráči měli být umlčeni. „Jsme to doslova my proti světu!“ uvádí dále. Všichni čtyři fotbalisté příspěvek sdíleli na svých profilech. Mazraouiho vyobrazený příspěvek cituje verš 42 súry 14 Koránu: „Nevěřte, že Alláh neví, co dělají nespravedliví. Zachraňuje je pouze do dne, kdy jejich oči budou zírat hrůzou.“ Jak zareaguje Bayern?

Jak by měl zareagovat Bayern?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články