Mario Balotelli se vrací na fotbalové trávníky, ulovil ho klub z Itálie. Poslední šance, varuje prezident

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Mario Balotelli. Jméno, které ve fanoušcích budí vzpomínky na aroganci i fotbalovou genialitu se vrací na fotbalové trávníky. Po téměř půlroční odmlce po konci v Brescii se podařilo třicetiletému útočníkovi najít angažmá. Posílí klub bývalého šéfa AC Milán a italského premiéra Silvia Berlusconiho AC Mozna, hrající druhou nejvyšší soutěž. V Lombardii podepsal smlouvu do konce sezóny s roční opcí. 

„Rád bych poděkoval prezidentovi klubu Berlusconiho a řediteli Gallianimu za tuto příležitost. Udělám všechno proto, aby Monza v letošní sezóně dosáhla postupu do Serie A,“ řekl Balotelli italskému deníku Gazzetta dello Sport. O třicetiletého střelce přitom mělo zájem druholigové Barnsley FC nebo egyptský klub Pyramids FC.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Za celým přestupem stálo jak to, že je Mario volný, tak i ta skutečnost, že jeho agent Mino Raiola se vzdal jakékoliv provize. Hned jsme začali vyjednávat, protože nám bylo jasné, že se dohodneme,“ prozradil okolnosti přestupu Galliani pro Gazzetta dello Sport.

„Mario je dobrý chlap a i dnes při našem rozhovoru se mi to potvrdilo,“ řekl sportovní ředitel klubu Adriano Galliani. Ten však dříve varoval, že Monza je pro Balotelliho poslední šancí. „Bavili jsme se o tom narovinu a já jsem mu říkal, že tohle je opravdu poslední, absolutně poslední šance, jakou kdy dostane,“ uvedl.

„Maria mám moc rád, má neskutečné technické a fyzické vlastnosti, které by mu umožnili se svou kariérou udělat mnohem více,“ pokračuje. „Stále má záblesky vyjímečné kvality a já jsem přesvědčený o tom, že se klidně může ještě zlepšit. Koneckonců je mu přece teprve třicet let,“ dodává. Podle Gallianiho Balotelli dokonce akceptoval nižší plat, který však obsahuje výrazné bonusy, pokud se bude Monze dařit přibližovat se k postupu do Serie A.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Bývalého útočníka Manchesteru City, Liverpoolu nebo AC Milán čeká v Monze i další výrazná posila. Od léta působí v klubu Kevin-Prince Boateng, který si zahrál taktéž za AC Milán, Barcelonu nebo Tottenham Hostpurs. Monza je v tabulce italské druhé nejvyšší soutěže aktuálně devátá, na čelo ztrácí devět bodů-

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články