Mario Balotelli se stal další obětí rasismu, málem odešel ze hřiště

Foto: en.as.com

V italské Serii A to opravdu vře. Vedení soutěže se snaží ze všech sil vypořádat s rasismem, kterému jsou vystaveni hvězdní fotbalisté tmavé pleti. Nedávno jsme vás informovali o nenávisti, jíž musel čelit Romelu Lukaku nejen od fanoušků na stadionu, ale také od nejmenovaného televizního komentátora. Další obětí nelichotivého skandování je Mario Balotelli, který aktuálně kope za Brescii společně s Alešem Matějů či Jaromírem Zmrhalem. Kdy tohle šílenství definitivně skončí?

Brescia znovu padla a zůstává v sestupových vodách

Fotbalisté Brescie se v dosud posledním ligovém kole představili na půdě Verony, která se nachází na deváté příčce tabulky, zatímco Brescia bojuje na samotném chvostu o záchranu. Rozdíl mezi týmy byl znát od prvních minut, ačkoli na první branku čekali diváci až do druhého poločasu.

V 50. minutě zápasu se do sítě hostů hlavou trefil Eddy Salcedo Mora poté, co mu spoluhráč naservíroval parádní balón z rohového kopu. Brescia se sice nevzdávala nadějí, ale bylo evidentní, že na svého soupeře jednoduše nemá. V 81. minutě potvrdil dominanci domácích Matteo Pesina svou dalekonosnou střelou. Pět minut před koncem základní hrací doby korigoval stav hvězdný Mario Balotelli, který se přibližně z dvaceti metrů nemýlil. Radost ze vstřelené branky mu ovšem zkazila jak konečná prohra, tak reakce domácích fanoušků.

Po celou dobu trvání druhého poločasu musel Balotelli trpět rasistické urážky z řad diváků, ačkoli je pořadatelská služba nesčetněkrát napomínala, aby neuváženého počínání zanechali. Fotbalista se nejprve snažil zachovat klid, nicméně nakonec emocím podlehl a vztekle zakopl míč na tribuny, čemuž se nikdo z přihlížejících nemohl divit. Následně pohrozil rozhodčím, že pokud urážky na jeho adresu neustanou, odejde ze hřiště. Sudím tedy nezbylo nic jiného, než utkání na pár minut přerušit.

Balotelli a jeho dosavadní fotbalová cesta

Mario Balotelli přišel do Brescie jako velká letní posila. Zařadil se tak po bok Jaromíra Zmrhala či Aleše Matějů (ten proti Veroně odehrál celých devadesát minut), kteří soupisku doplnili ještě před ním. Rodák z Palerma se na nové adrese pokouší nakopnout svou uvadající kariéru, což se mu zatím daří tak napůl. Stihl totiž odehrát pouze šest utkání a vstřelil dvě branky. Čeká se od něj mnohem víc.

Devětedvacetiletý Balotelli začínal v AC Lumezzane, odkud se později přesunul do mnoha významných klubů. Hrával za Inter Milán, Manchester City, AC Milán, Liverpool či Nice. Měl potenciál stát se nejlepším fotbalistou planety, nebo o tom alespoň sám několikrát mluvil. Bohužel na sebe po celé roky poutá pozornost spíše neurvalým chováním a přehnaným sebevědomým.

Foto: en.as.com