Mario Balotelli je stále bez práce. Na stole je nabídka z Anglie i exotické angažmá

                   

Jeden z tahounů italského národního týmu, který si zahrál Manchesteru City, Liverpoolu nebo AC Milán, bude muset dát ve svých třiceti letech za vděk druhé anglické lize. Mario Balotelli je od sestupu italské Brescie Calcio od léta bez angažmá a pokud chce pokračovat v kariéře, bude muset kývnout na námluvy jednoho ze zájemců. Podle britského deníku The Sun je tím nejvážnějším druholigové anglické Barnsley, které již kontaktovalo i útočníkova agenta Mina Raiolu.

Když Balotelli ve svých dvaceti letech zvedal nad hlavu ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů, nepřokládal by, že za deset let se o něj nebudou prát přední celky z kvalitních evropských lig. Dnes třicetiletý útočník má však na skloknu roku jen dvě nabídky – a je jasné, že pokud nechce ukončit svou bohatou kariéru, bude muset k jedné svolit.

i(zdroj fotografie: Pixabay)

„Zvláštní, ale v tomto případě pravdivé,“ tak komentoval reportér BBC Andy Giddins snahu druholigového anglického Barnsley FC o získání italského útočníka. Aktuálně šestnáctý celek EFL Championship však podle BBC skutečně kontaktoval Balotteliho agenta Mina Raiolu a střelec je blízko přesunu na Oakwell Stadium. Barnsley přitom do druhé anglické nejvyšší soutěže postoupilo až v loňském roce, pod čínsko-americkým majitelem Chienem Leem má však vysoké ambice.

Exotické angažmá?

‚Super Mario‘ jak anglická média útočníkovi přezdívala, může vyzkoušet i exotické angažmá. O jeho služby stojí egyptský klub Pyramids FC, který letos dosáhnul až do finále africké obdoby Evropské ligy.

i(zdroj fotografie: Pixabay)

Budoucí zájemci však musí počítat i s kontroverzními momenty, které se táhnou Balotelliho kariérou takřka po celou dobu. Naposledy byl vykázán z tréninku, protože po zranění zaslal dokumenty o svém zdravotním stavu mimo úřední hodiny klubu – a ten o jeho způsobilosti trénovat nevěděl. Podle zpráv z italského klubu měl navíc Balotelli problémy s nadváhou, i proto se Brescia rozhodla ve spolupráci s útočníkem v Serii B nepokračovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka