Marcos Llorente po odchodu z Realu Madrid: Ničeho nelituji, v Atléticu jsme rodina

                   

Měl patřit mezi budoucí hvězdy Realu Madrid, teď září v dresu městského rivala z Atlética. Pětadvacetiletý záložník Marcos Llorente pod koučem Diegem Simeonem fotbalově roste a fanoušci Atletů si nemohou posilu za 38 miliónů eur (miliardu korun) vynachválit. Španěl, který letos nakouknul i do národního týmu, si přestup pochvaluje. „Vyvíjím se jako hráč, do své hry přidávám útočné prvky, které jsem netušil, že v sobě mám a jsem velmi šťastný, že pomáhám týmu,“ přiznal pro španělský deník AS.

„Jedni hrají v bílém a druzí v čerené a bílé,“ usmívá se Llorente na dotaz, jak vnímá rozdíly po loňském přestupu na Wanda Metropolitano. „Jsou to velkokluby, ktré spolu bojují každý rok o ty samé tituly. Byl jsem v Realu, teď jsem v Atléticu, rozdílní jsou jak spoluhráči, tak manažer, tak všechno kolem. Jedno nemá s druhým nic společného,“ přiznává.

iZdroj fotografie: Reuters
Marcos Llorente roste i vedle zvučných jmen jako je Luis Suárez. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Co můžu říct je to, že jsem v Atléticu šťastný, cítím se tu jako ve velmi sjednocené rodině s velmi úzkým týmem a to od technického personálu, po hráče, pracovníky klubu, fyzioterapeuty, kustody, fotografy… každý vychází za dobře s každým, což vytváří v klubu velmi pozitivní atmosféru každý den. Jsem velmi šťastný, že jsem šel do Atlética a vůbec toho nelituji,“ dodává pětadvacetiletý Llorente, jehož otec si také vyzkoušel hrát za oba velkokluby.

„Vždycky říkám, že je privilegium být v rodině, kde je tolik sportovců hrajících na vysoké úrovni, protože ti mi ukazují správnou cestu, kterou mám následovat – protože všichni zažili to, co já. Když s nimi mluvím, pozorně naslouchám jejich radám. Jsou pro mě příkladem a mít rodinu jako je ta má mi pomáhá, aby mi nic nestouplo do hlavy a stál jsem nohama na zemi. Jsem za to vděčný,“ pokračuje.

iKouč Atlética Madrid Diego Simeone. (zdroj: Антон Зайцев, wikimedia.org)

Atlético skončilo podzimní část španělské La ligy na prvním místě. Sveřenci Diega Simeoneho sice získali stejný počet bodů jako Real Madrid, odehráli však o dva zápasy méně a mají i lepší skóre. Llorente však krotí vášně fanoušků, kteří vidí jeho celek jako jasného aspiranta na titul. „Neznám žádný tým, který by vyhrál ligu v prosinci. Sezóna je dlouhá, je před námi spoustu zápasů a spoustu týmů hraje stejně dobře jako my,“ prohlásil.

„Když sundáte nohu z plynu, spadnete – a pokud ji udržíte, budete růst. Může se stát cokoli, i proto nepřemýšlíme dále než na další utkání. Je to něco, co pro nás dobře funguje i když nás samozřejmě čeká dlouhá cesta, ale pochopitelně jednoznačně bojujeme o titul,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí