Manuál LFA? Nešťastný. Naši hráči jezdí na tréninky MHD, přiznává kouč Bohemians Klusáček

                   

Povinné pravidelné testování nebo zákaz děkovaček. Nový protiepidemický manuál Ligové fotbalové asociace vyvolal řadu otázek, mimojiné i u kouče pražských Bohemians 1905 Luďka Klusáčka. „Dokážu pochopit, že to někdo připraví, ale nedokážu pochopit, že si to kluby jednohlasně odhlasujou. Hrozí disciplinární postih, ale nejsem si jistý, že všechny tyto obstrukce jdou dodržet,“ přiznal na předsezónní tiskové konferenci.

„Chápu, že na svaz a týmy je tlak z UEFA, kde chtějí kluby uspět. Chápu, že účast v Lize mistrů i v Evropské lize jsou ekonomický přínos, ale šťastné to není,“ dodává Klusáček. Přínosem podle něj není ani pravidelné testování hráčů. “Za mě to nic neřeší. Rozpočet to zatěžuje zhruba 70 až 80 tisíci týdně,“ nastiňuje ekonomický obraz celé situace.

iKouč Klusáček v rozmluvě s mladým talentem Matějem Koubkem, který se do Vršovic vrací po hostování v Jihlavě. (zdroj: facebook.com/bohemi1905)

„Když máme dle manuálu jezdit v autobuse ob jednoho, ale naši hráči jezdí na trénink MHD, tak to nic neřeší. Testování je navíc nepříjemné. Když to bude jednou, dá se to zvládnout, ale když víte, že je to každý týden, není to příjemné,“ dodává.

Nadstavba? Kritizuje jen ten, komu se nehodí

Klokani v loňské sezóně překvapivě skončili na osmé příčce a díky nadstavbě si zahráli do posledního zápasu i o předkolo evropských pohárů. Nyní je čeká tuhý boj ve společnosti sedmnácti dalších mužstev. “Já jsem fanoušek více zápasů. I za nadstavby, která byla kritizována. Třicet zápasů mi přijde málo, pohárových zápasů není tolik. Kdyby byly dva poháry, bylo by to jiné, ale takhle je to málo,“ míní Klusáček.

iKapitán Josef Jindřišek při utkání skupiny o Evropu proti Mladé Boleslavi. (zdroj: facebook.com/fkmb)

„Nadstavbu většinou kritizují jen týmy, kterých se to týká. V boji o záchranu i v baráži. Komu se to hodí, je příznivcem nadstavby,“ myslí si. „Ostatní nadávají, že ji musí hrát, protože by chtěli titul po základní části. Je to trošku politika. Pro týmy jako Bohemians je lepší, že máte šanci postoupit z desátého místa do Evropy,“ pokračuje trenér.

O desetinu nižší rozpočet

Bohemians však tíží hlavně ekonomická stránka, podle ředitele klubu Darka Jakubowicze měla koronavirová situace za důsledek velký finanční propad. „To se týká merche, vstupenek a zejména prodeje hráčů, které jsou pro Bohemians důležité. Narostly také náklady při opatření, které se pohybovaly v řádech milionů,“ uvedl.

iŘeditel 1905 Darek Jakubowicz. (zdroj: twiter.com/bohemians1905)

„Dříve jsme dělali obchody v hodnotě zhruba 20 až 25 milionů korun, ale tentokrát nebyl žádný takový. Na rozpočtu tedy pracujeme, aktuální dění na nás má velký vliv, ale musíme se o klub postarat,“ míní. „Počítali jsme s rozpočtem zhruba 90 milionů korun na chod celého klubu. V příští sezoně bychom měli pracovat s rozpočtem o 10 milionů korun nižším,“ dodává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství