Mandžukić se po nepodařeném angažmá v Kataru vrací do Evropy. V Itálii vytvoří ofenzivní duo snů

                   

Chorvatský kanonýr je zpět. Po nepovedeném angažmá v Kataru, kde po svém příchodu z Juventusu odehrál Mario Mandžukić jen šest utkání, se čtyřiatřicetiletý útočník vrací na evropský kontinent. Spekulovalo se o zájmu klubů jak z Turecka, Anglie, Ruska, Francie nebo Německa. Vyhlášený střelec se však nakonec rozhodl pro návrat do Itálie, kde bude po boku Zlatana Ibrahimoviće hájit barvy AC Milán.

„Je tu spousta faktorů, proč jsem si zvolil právě AC Milán. Jde o tradiční klub, který aktuálně plně uspokojuje moje ambice. Všichni víme, co klub reprezentuje a co pro všechny značka AC Milán znamená,“ prohlásil pro příchodu pro klubovou televizi. Chorvatský reprezentant, který slavil tituly v Juventusu, Bayernu Mnichov i Dinamu Záhřeb, byl po červencovém konci angažmá v Kataru dlouho bez angažmá.

i(zdroj: twitter.com/acmilan)

„Nedávno jsem začal znovu tvrdě trénovat, když jsem pak dostal nabídku z Milána, nebylo co řešit. Právě moje píle a snaha mi i nadále umožňují bojovat o další trofeje, fanoušci AC se o mou kondici obávat nemusí. Úsilí se zkrátka vyplácí,“ dodal. „Klubová historie je neskutečná, plná legendárních hráčů a i proto se již nemůžu dočkat svého prvního startu. Slibuju všem fanouškům, že na hřišti vždy nechám sto procent,“ pokračuje.

V AC Milán se může těšit i na svého konkurenta na hrotu útoku, švédského střelce Zlatana Ibrahimoviće. „Sledoval jsem Zlatana takřka od mládí, sledoval jsem i jeho růst. Jsem velmi nadšený, že si konečně mohu zahrát po jeho boku v jednom týmu. Oba jsme hladoví po úspěchu, Zlatan je velké zvíře, já také a proto doufám, že nám to spolu na hřišti půjde skvěle,“ těší se Chorvat na spolupráci s devětatřicetiletým Švédem.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

K rychlé aklimatizaci mu mohou pomoci i jeho bývalí spoluhráči Simon Kjaer a Ante Rebić. Jak sám přiznal, druhý jmenovaný mu působení v červené části San Sira doporučil. „Přiznám se, že několik dnů před svým přestupem jsem mluvil i s Antem, který mi o místním prostředí říkal spoustu hezkého,“ dodal.

Rossoneri před sobotním soubojem s Atalantou Bergamo tak ještě zlepšují svou ofenzivní hrozbu. Aktuálně první celek italské nejvyšší soutěže tuší, že právě letošní sezóna může být zlomová a po devítileté dominanci může AC opět získat mistrovský titul. Nad druhým Interem má tříbodový náskok, třetí Neapol na čelo ztrácí dokonce devět bodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články