Kolář nebo Mandous? Pražská Slavia zažívá období bez brankářské jedničky, které komentoval trenér Trpišovský

Pražská Slavia zažívá v posledních týdnech velké výměny mezi třemi tyčemi, kde se objevuje jak Aleš Mandous, tak Ondřej Kolář.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Chyby. Právě ty trápí v posledních týdnech brankáře pražské Slavie Ondřeje Koláře a Aleše Mandouse. Oba gólmani zasáhli do jednoho z dvojutkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu a oba si připsali velké minely, které sešívané stály postup. Otazníkem tak zůstává, zda není současné rozpoložení ve svatyni červenobílých problémem. Mandous s Kolářem se totiž v posledních týdnech mezi třemi tyčemi střídají a trenér Trpišovský tak dává zapomenout na tradiční post brankářské jedničky.

Šestačtyřicetiletý kouč však po vypadnutí z Evropy přiznal, že v současném stavu v brankovišti nevidí problém. „Samozřejmě se Aleši Mandousovi se dnes stala ta situace, která se prostě stala. Jinak paradoxně odchytal skvělý zápas. Potvrdil oprávněnost nominace, chytil minimálně dva sólové nájezdy, vypadal hodně dobře. Byl to za mě jeden z jeho nejlepších výkonů, ale samozřejmě se ale stal moment, který se stal,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: Reuters

Jestli jim to vyhovuje nebo ne je otázka pro ně. Slavia je velký klub s konkurencí na každém postu. Tak to musí být. Víme, co se Kolářovi stalo loni,“ doplnil Trpišovský s odkazem na Kolářovo vážné zranění hlavy. „Na stoperu taky může nastoupit pět šest hráčů, točí se, stejné je to na ostatních postech. Musí se s tím vyrovnat. Na tu porci zápasů, kterou máme, tu dva gólmani být musí, oni to vědí. Myslím si, že v tom problém není,“ tuší zkušený kouč.

Trpišovský: Fotbal je hra chyb

Trpišovský ocenil také chování fanoušků, kteří nad Mandousem po chybě znamenající rozhodující gól nezlomili hůl. „Mluvil jsem s Mandym, je mu to líto, je to dobrý kluk i brankář. Jsem rád, že ho podpořili i fanoušci. Fotbal je hra chyb a hráči v defenzivě to kvůli tomu mají o to těžší. Když nedáte šest šancí, tak je prostě nedáte, tak se nic neděje. Naopak když v obraně uděláte 199 situací skvěle a pak tu dvoustou zkazíte, tak je z toho taková situace,“ ví.

Nejvíce to mrzí jeho samotného, na nás je, abychom ho podpořili. Na evropské scéně se za chyby platí dvojnásob, je těžké dostávat se do šancí a dávat soupeřům v zápasech více gólů. Někdy je to souhra okolností,“ dodal s tím, že proti Feyenoordu sešívaní inkasovali branky mimo kategorii běžných. „Vždy se stal nějaký nešťastný moment, za který si samozřejmě můžeme sami, ale předcházelo tomu něco nešťastného. Musíme se z toho oklepat a jít dále,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší