Manchester United vyzve Lipsko, Bruggy i s Krmenčíkem čeká Lazio Řím

Manchester United po PSG čeká Lipsko. (zdroj: reuters.com, Gonzalo Fuentes)

Liga mistrů je zpět a na hřištích by se mohli ukázat i čeští zástupci. Negativní test na koronavirus hlásí útočník Michael Krmenčík, který bude k dispozici svým Bruggám proti italskému Laziu Řím. Do hry může zasáhnout i Tomáš Vaclík, který chytá ve španělské Seville. Tu čeká souboj s francouzským Rennes. „Určitě to bude náročný soupeř. Jsou druzí ve francouzské lize, mají kvalitní hráče. Letos přivedli kvalitní posily, stejně jako jiné francouzské týmy, i proto potřebujeme odehrát doré utkání,“ přiznal kouč Sevilly Julian Loptegui.

Španělský celek před týdnem doslova ubojoval bezgólovou remízu proti londýnské Chelsea, proti Rennes však pomýšlí jen na výhru. „Jakýkoliv problém, který máme je problém celého týmu, ať je to útok nebo obrana, musíme pracovat společně. Cílem je vytvořit si co nejvíce šancí a ty proměňovat,“ dodal Loptegui.

Mimo Rennes pokračuje nejprestižnejší klubová soutěž i pro další francouzský celek. Paris Saint-Germain se představí na půdě tureckého İstanbulu Başakşehir. „Paříž je neobvyklý soupeř s řdou hvězd. Nejde srovnávat kvalitu hráčů na obou stranách při soubojích jeden na jednoho, musíme se snažit hrát fotbal jako tým. Věřím, že fyzicky i psychologicky jsme dosáhli vyšší úrovně, zlepšujeme se a věřím, že utkání zvládneme,“ řekl kouč Istanbulu Okan Buruk.

Těžké utkání čeká i Manchester United, který se představí na půdě bundesligového Lipska. „Jsme ve zvláštním rozložení. Hrajeme každé dva nebo tři dny pravidelně do konce sezóny, pak má přijít EURO a pak zase nová sezóna. Samozřejmě, každý šance na odpočinek je vítaná. Nemůžu hráče nasazovat příliš, pak hrozí zranění,“ přiznal před utkáním. Přesto je jasným cílem vítězství. „Díváme se na každé utkání jako na šanci jak získat tři body. Jsme ve skupině čtyři, myslím, že 10 bodů by nás mělo dostat do další části. Proto je naším cílem získat deset bodů co nejrychleji,“ dodává.

Liga mistrů pokračuje i pro dvojici ruských celků. Krasnodar přivítá v domácím prostředí s fanoušky londýnskou Chelsea, Zenit Petrohrad bude bojovat o první body proti Borussii Dortmund. „Podle mého názoru byla prohra Zenitu proti Bruggám nečekaná. Neproměnili spoustu dobrých šancí, což nám ukazuje, jak jsou kvalitním týmem,“ ví trenér Dortmundu Lucien Favre. Jeho protějšek Sergei Semak se obává hlavně Haalanda. „Je to hvězda světového formátu, ale není jediným nebezpečím. Nejlepší obrana proti nim bude excelentní útok,“ dodal.

18:55
FK Krasnodar – Chelsea FC
O2 TV
18:55
Istanbul B. – Paris Saint-Germain
O2 TV
21:00
Sevilla FC – Stade Rennes
O2 TV
21:00
Borussia Dortmund – Zenit Petrohrad
O2 TV
21:00
Club Bruggy – SS Lazio
O2 TV
21:00 O2 TV
21:00
Ferencvárosi TC – Dynamo Kyjev
O2 TV
21:00
Manchester United – RB Lipsko
O2 TV