Manchester United je připraven zaplatit v létě za hvězdného útočníka rekordní částku. Půjde o miliardy

V zimním přestupovém okně přivedl Manchester United do středu útoku jen jednu posilu a navíc ještě na hostování. Už nyní připravují na Old Trafford ambiciózní plán, jak získat na hrot elitního kanonýra.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zatímco na křídlech má Erik Ten Hag v Manchesteru United řadu špičkových hráčů, ve středu útoku je to jiné. Na pozici devítky sedí aktuálně v kádru rudých ďáblů jen Wout Weghorst. Nizozemský dlouhán působí na Old Trafford jen na hostování a navíc se mu zatím střelecky nedaří. V šesti utkáních se trefil jen jednou. Již nyní ovšem v klubu spřádají plány, jak tento post v létě posílit.

Prodají Spurs kapitána?

Jednou z variant je pro Manchester United kapitán Tottenhamu Harry Kane. Kanonýra chtělo do svých barev získat několik velkoklubů, žádný ale zatím neuspěl. V létě 2021 za něj Manchester City nabídl 100 milionů liber, Spurs bez váhání odmítli. Sky Sports tehdy poukazoval, že londýnský klub si svůj klenot cení minimálně na 120 milionů liber. Kane má smlouvu ještě na příští sezonu a je pravděpodobné, že ho vedení nebude chtít pustit k anglickým konkurentům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhým cílem Manchesteru United je hvězda italské Serie A. I když šéf Neapole opakovaně odmítá jakoukoliv možnost prodeje kanonýrka Victora Osimhena, pokud přijde zájemce s tím, že zaplatí částku danou výstupní klauzulí, moc toho nenadělá. Anglická média navíc přišla s informací, že Red Devils jsou rozhodnutí k tomuto kroku přistoupit.

Nejdražší přestup v historii Premier League

Budou se ovšem muset pořádně plácnout přes kapsu a dorovnat nejdražší přestup v historii Premier League. Rekord je starý sotva týden, poslední den zimního přestupového okna zaplatila Chelsea za Enza Fernandeze 107 milionů liber. Právě na tuto hodnotu je stanovena výstupní klauzule Victora Osimhena.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čtyřiadvacetiletý nigerijský snajpr je aktuálně nejlepším střelcem Serie A. V 17 zápasech italské ligy dal 16 gólů a táhne Neapol směrem ke Scudettu (vede o 13 bodů). Největší zádrhel může paradoxně nastat, pokud se současným majitelům nepodaří Manchester United prodat před otevřením posezónního přestupového okna. Pak by totiž hrozilo, že klubu nebude dovoleno podepsat nové hráče.   

Je pro Manchester United lepší volbou Harry Kane nebo Victor Osimhen?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články