Manchester United pod Solskjaerem opět ztratil, prohrál s Arsenalem. Nedostatek energie a nadšení, zuřil Keane

Manchester United po čtvrté v letošním ročníku Premier League ztratil body a patří mu až patnáctá příčka aktuální tabulky. Proti Arsenalu předvedl slabý výkon a po penaltě Pierra-Emericka Aubameyanga prohrál 0:1. „Nedostatek energie, nadšení a kvality,“ zuřil po utkání ve studiu Sky Sports bývalý záložník Red Devils Roy Keane. „Ten skutečný nedostatek kvality je pro celý klub dlouhá cesta zpět. Nevidím tam muže, kterým bych věřil natolik, že bych s nimi chtěl být v zákopech,“ dodal.

Do první vážné šance se dostal v 14. minutě hostující Arsenal. Hector Bellerín vyslal prudký přízemní balón do vápna, kde na něj jen těsně nedosáhl Aubameyang. Ve 22. minutě se na Old Trafford ozvali o domácí fotbalisté. Průnikovou přihrávku Marcuse Rashforda si našel Mason Greenwood, z úhlu však pálil jen do brankáře hostů Bernda Lena.

Gunners se v závěru poločasu dostali do tlaku, z něhož pramenily příležtosti. Nejprve se ve 37. minutě po chybě Aarona Wan-Bissaky dostal k zakončení Alexandre Lacazette, ve vyložené šanci však jen promáchl. O dvě minuty později se po narážečce s Aubameangem dostal ke střele z dobré pozice Willian, jeho umisťovaný pokus ale zamířil jen nad bránu. Minutu před koncem poločasu mohl hosty poslat do vedení po centru Williana Bukayo Saka, ale ani jeho hlavička nemířila přesně.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, ve 48. minutě se dostal ke střele po přihrávce Greenwooda Wan-Bissaka, jeho projektil však dokázala hostujíco obrana odvrátit. Manchester United začal chybovat a nabízel Arsenalu vyložené šance. V 54. minutě si dávali Fred se Scottem McTominayem přednost, až se k míči dostal Lacazette. Ten před vápnem pasem vybídnul ke skórování Aubameyanga, ten však jen o milimetry minul De Geovu bránu.

Zlomový moment nastal v 68. minutě. Paul Pogba jasně fauloval ve vápně Bellerína a sudí Michael Dean ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop do protipohybu Aubameyang proměnil a hosté mohli slavit. Závěrečná dvacetiminutovka příliš šancí nepřinesla, obrana Gunners dokázala odolávat a tak se k šanci dostal až v 85. minutě Danny van De Beek. Ten napálil míč do Elnenyho, od nějž se míč odrazil jen do brankové konstrukce. Arsenal tak po čtvrté v sezóně zvítězil, naopak United opět ztratili.

„Sledoval jsem dneska pozorně Rashforda. Jeho řeč těla byla šokující. Krčení rameny, když věci nejdou tak, jak si představuje? Vyhrň si rukávy, když hraješ za Manchester United. Nevidím žádného vůdce. Mám skutečně obavy o budoucnost Manchesteru United,“ řekl ve studiu Sky Sports bývalý kapitán United Roy Keane.