Manchester United oficiálně představil nového trenéra

Záhada, jaké jméno zamíří na Old Trafford po konci norského stratéga Oleho Gunnara Solskjaera, je vyřešena. Do Manchesteru United míří německý manažer Ralf Rangnick.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC
                   

Do kádru v letním přestupovém období získal hvězdy světového formátu, přesto ani s nimi nedokázal zabránit výsledkové krizi. Norský stratég na lavičce Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer nedokázal krizi zlomit a po třech letech se s Old Trafford loučí. Jeho místo nyní zaujme bývalý trenér Lipska, Hoffenheimu nebo Schalke 04 Ralf Rangnick, který tak předčasně končí svou manažerskou štaci v ruském Lokomotivu Moskva.

Přesto se Rangnick v posledních letech věnuje spíše manažerským pozicím, a proto bude jako hlavní kouč Manchesteru United působit jen do konce tohoto soutěžního ročníku. Posléze by se měl přesunout do managementu klubu. „Ralf je jeden z nejrespektovanějších trenérů a inovátorů v evropském fotbale. Byl to od začátku náš kandidát číslo jedna na místo dočasného manažera,“ uvedl fotbalový ředitel klubu John Murtough.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho vůdcovský přístup a technické dovednosti, které sbíral během více než čtyř dekád, jsou velkou zkušeností. Všichni v klubu se těšíme na práci s ním během sezóny,“ dodává Murtough s tím, že po ročníku by měl německý stratég přijmout roli konzultanta. „Jsem nadšený, že se připojuji k Manchesteru United, a soustředím se na to, aby tato sezóna byla pro klub úspěšná,“ prohlásil sám třiašedesátiletý Němec.

Tým je plný talentovaných hráčů a má skvělou rovnováhu mezi mládím a zkušenostmi. Veškeré mé úsilí příštích šesti měsíců bude směřovat k tomu, abych těmto hráčům pomohl naplnit jejich potenciál, a to jak individuálně, tak hlavně jako tým,“ uvedl po podpisu smlouvy. „Kromě toho se těším na spolupráci týkající se dlouhodobých cílů klubu,“ doplňuje. Přesto zůstává otazníkem, kdo se stane novým hlavním koučem nejúspěšnějšího ostrovního klubu po konci probíhajícího ročníku.

iZdroj fotografie: UtdXclusive

Vedení aktuálně osmého celku tabulky se údajně dlouhodobě zajímá o argentinského trenéra na lavičce francouzského Paris Saint-Germain Mauricia Pochettina. Ve hře je údajně také angažování manažera Ajaxu Amsterdam Erika ten Haga nebo aktuálně volného francouzského stratéga Zinedina Zidana.

Zdroj: Manchester United

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka