Manchester United na poslední chvíli posiloval. Přišel útočník PSG i rychlík z Porta

                   

Manchester United po šokující prohře proti Tottenhamu posiluje. Kouč Ole Gunnar Solskjær přivedl doslova v posledních hodinách přestupového okna dvě zvučné posily. Ofenzivu by měl vystužit uruguayský útočník Edinson Cavani, který přichází jako volý hráč z francouzského Paris Saint-Germain. Defenzivu naopak posílí levý bek Alex Telles, za nějž Red Devils portugalskému Portu zaplatí přes 15 miliónů liber (více než 440 miliónů korun).

Svěřencům kouče Ole Gunnara Solskjæra se vstup do letošního ročníku anglické Premier League nevyvedl. Rudí ďáblové jsou po třech kolech až šestnáctí, v úvodním kole prohráli proti Crystal Palace, naposledy schytali šest gólů proti Tottenhamu. I proto United v posledním dnu přestupového okna, které letos mimořádně končilo až 5. října, přivedli zvučné posily.

Na Old Trafford přichází třiatřicetiletý Edinson Cavani, kterému skončila smlouva v Paris Saint-Germain. Uruguayský reprezentant, který za francouzský celek odehrál více než tři stovky utkání ve kterých zaznamenal přesně 200 branek, by měl v United pobírat rekordní plat. Podle informací Sky Sports bude pobírat téměř 10 miliónů liber ročně (téměř 270 miliónů korun).

Na poslední chvíli přichází i levý bek Alex Telles. Tomu v Portu po konci letošní sezóny končí smlouva a portugalská strana tak měla poslední šanci sedmadvacetiletého brazilského reprezentanta zpeněžit. Norský kormidelník na lavičce United o Tellese dlouhodobě stál, i proto je konečná suma 15 miliónů liber (více než 440 miliónů korun) pro červenou část Manchesteru více než příznivá.

Přesto jsou podle analytika Sky Sports Kaveha Solhekola zklamáním. „Musím říct, že Manchester United je pro mne poraženým tohoto přestupového okna. Nepodepsali Jadona Sancha, přesto, že celé léto deklarovali, že je pro ně prioritou. Patří mezi největší a nejbohatší kluby na světě a přesto ho nedokázali získat,“ řekl krátce po uzavření přestupů.United o dvacetiletého anglického reprezentanta stáli dlouhodobě, mluvilo se o částce okolo sta miliónů liber. Ten přesto nakonec zůstává v německé Borussii Dortmund.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články