Manchester United bojuje s nedostatkem kvalitních útočníků

Foto: squawka.com

Premier League je v plném proudu a slavný Manchester United si do jara vytyčil jasný cíl – udržet se na příčkách, které zaručují účast v pohárové Evropě. Do těchto plánů ovšem trenérovi Ole-Gunnarovi Solksjaerovi vstoupila velice nepříjemná událost. Nejlepší střelec klubu Marcus Rashford se během jednoho z posledních utkání proti Wolverhamptonu ošklivě zranil a nyní vyšlo najevo, že mimo hru zůstane po dobu několika měsíců. Zařadil se tak po boku dalších hvězdných marodů a jelikož jeho zástupce Anthony Martial sklízí kritiku, bude se vedení United muset porozhlédnout po adekvátním náhradníkovi minimálně do léta.

Nejhorší obavy fanoušků United se bohužel naplnili

Marcus Rashford, který je se čtrnácti brankami a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem Manchesteru United v právě probíhající sezóně, odstoupil ze zápasu proti Wolverhamptonu a většina fanoušků se zatajil dech. Klub kolem hvězdného hráče dlouho udržoval mediální ticho, ale před posledním zápasem s Liverpoolem nakonec prasklo, že na trávníky se poměrně dlouhou dobu nevrátí.

Trenér rudých ďáblů Ole-Gunnar Solksjaer po prohraném duelu se současným lídrem tabulky Premier League neskrýval rozladění. Zároveň dodal, že jeho tým si v posledních pěti měsících vybral snad všechnu smůlu světa:

„Marcusovo zranění je velmi nešťastné, léčení si vyžádá minimálně šest týdnů a po něm přijde na řadu ještě rehabilitace. Za posledních pět měsíců nás vůbec potkalo mnoho zranění velkých hráčů. Možná se budeme muset podívat po nějakém krátkodobém řešení, alespoň do konce sezóny. Rozhlížíme se po několika hráčích a uvidíme, jestli jednání dopadnou v náš prospěch.“

Anthony Martial se prozatím neosvědčil

Jelikož se Manchesteru United nepodařilo dotáhnout přestup Earlinga Brauta Haalanda, který se nakonec rozhodl pro přestup do Borussie Dortmund a ve své premiéře vsítil tři branky za pouhých třicet minut, musel na místo zraněného Marcuse Rashforda nastoupit francouzský útočník Anthony Martial, jenž je zároveň druhým nejlepším střelcem klubu.

Bohužel se mu zápas proti Liverpoolu krutě nevydařil. V důležitém momentě spálil šanci, která měla skončit v síti, což jako host televizního studia Sky Sports ostře okomentoval Patrice Evra, někdejší kapitán United, slovy:

„Pokud jste útočník, co patří do základní sestavy Manchesteru United, tyhle šance prostě musíte proměňovat. Takové příležitosti prostě nesmíte zahazovat.“

Čtyřiadvacetiletý Martial je momentálně jediným útočníkem United, jehož jméno v kombinaci se základní sestavou připadá v úvahu. Pokud se klubu nepodaří na trhu ulovit nějakého jiného fotbalistu, v této roli se pravděpodobně udrží až do léta. Otázkou ovšem zůstává, jestli to na zmíněné evropské poháry bude stačit.

Foto: squawka.com