Manchester City posílí obranu. Domluvil se na přestupu stopera za 41 miliónů liber

(zdroj: afcb.co.uk)

Obrana patří dlouhodobě mezi Achillovu patu Manchesteru City, i proto chtěl kouč Pep Guardiola získat před startem nadcházejícího ročníku novou posilu právě do obrany. Podle Sky Sports je nyní na cestě Nathan Aké, jehož Bournemouth sestupuje do druhé nejvyšší anglické soutěže.

Podle informací Sky Sports Manchester City nabídl za pětadvacetiletého stopera 41 miliónů liber, což Bournemouth akceptoval. Celý přestup by tak měl být dokončen během několika následujících dní. Transferu údajně pomohl i sestup Cherries do Championship. Osmnáctý klub loňské sezóny je nucen finančně se připravit na nižší příjmy s reklam a televizních práv a proto je na místě odchod nejcennějších hráčů.

Kouč Pep Guardiola se o Akého zajímal dlouhodobě, stejně jako vedení Manchesteru United nebo Chelsea. Holandský reprezentant přitom před třemi lety přestoupil na Dean Court právě z posledního jmenovaného. Bournemouth za něj Blues zaplatil přes 20 miliónů liber, což je dodnes největší nákup v historii klubu.

Nathan Aké (vpravo) ještě v dresu Chelsea. (zdroj: twitter.com/chelseafc)

Aké se pod koučem Eddiem Howem rozehrál k vynikající formě. Za Cherries odehrál 121 utkání, ve kterých zaznamenal i a vysloužil si i pravidelné pozvánky do holandské reprezentace.

Manchester City skončil v ukončené sezóně Premier League na druhém místě za Liverpoolem zejména kvůli individuálním chybám defenzivních hráčů, i proto bylo jasné, že klub se bude snažit o získání nového stopera. Již dříve oznámilo vedení odchod Leroye Saného, který odešel za 50 miliónů euro do Bayernu Mnichov. Náhradou za něj by měl být mladý křídelník Valencie Ferran Torres. Podle Eurosportu jsou jednání o přestupu dvacetiletého hráče v plném proudu a sám Torres má o angažmá na ostrovech zájem.

Mužstvo Pepa Guardioly navíc čeká za několik dní i Ligy Mistrů. Po restartu milionářské soutěže by se měl v odvetě utkat s Realem Madrid. V úvodním utkání na Santiago Bernabeu Cityzens zvítězili po gólech Gabriela Jesuse a Kevina De Bruyneho 2:1.