Manchester City nečekaně padl, trenér Guardiola zuřil. Body ztratil i Tottenham, Liverpool a Leicester

Sobotní kolo anglické Premier League nabídlo řadu překvapení, po kterých svou pozici na čele tabulky upevnila anglická Chelsea. Boty totiž ztratil jak druhý Liverpool, tak třetí Manchester City.

i Zdroj fotografie: Reuters

Start do nové sezóny se hrubě nepovedl londýnskému Arsenalu, přesto se mužstvo pod španělským koučem Mikelem Artetou dokázalo vzchopit a posedmé v řadě neprohrálo. Naposledy dokázalo uspět v Leicesteru, když po brankách Emila Smitha Rowa a Gabriela vedlo již po dvaceti minutách o dvě branky. Stav 0:2 dokázali Gunners udržet až do závěrečného hvizdu a po deseti kolech se posunuli na šestou příčku.

Naopak ztrátu bodů hlásí úřadující šampión z Manchesteru. Citizens z první střely na bránu Crystal Palace v 6. minutě inkasovali, třetí branku v ročníku si připsal Wilfried Zaha. Krátce před poločasem byl navíc vyloučen stoper Aymeric Laporte domácí tak dotahovali pouze v deseti hráčích na hřišti. Ani jeden ze čtrnácti pokusů však do sítě nezamířil a tak v závěru potrestal sveřence Pepa Guardioly druhou brankou záložník Crystal Palace Conor Gallagher.

Hráči ukázali charakter a snažili se, ale bohužel spousta, opravdu spousta věcí se nám nepovedla a proto jsme zápas prohráli,“ prohlásil po utkání rozladěný Guardiola. Body však ztratil také jeden z dalších aspirantů na titul – Liverpool. Sveřenci Jurgena Kloppa sice zásluhou Jordana Hendersona a Sadia Maného ještě po čtyřiceti minutách vedli o dvě branky, přesto nakonec Brighton odjíždí z Anfield Road s bodem.

Ve 41. minutě totiž dokázal snížit Enock Mwepu, o dvacet minut později pak vyrovnal Leandro Trossard. „Mám z toho pocit jako z porážky. Nejen, že jsme vedli o dvě branky a nevyhráli jsme, ale dali jsme dnes zároveň dva nejhezčí góly, které jsem kdy z naší strany viděl. Bohužel ani jeden z nich nebyl uznán,“ prohlásil po utkání trenér Liverpoolu Jurgen Klopp, jehož mužstvo nyní ztrácí na vedoucí Chelsea tři body.

Blues se proti Newcastlu dlouho trápili, vysvobodil je až po hodině hry obránce Reece James. Ten vstřelil v rozmezí dvanácti minut dvě branky, z penalty pak skóroval také Jorginho, který upravil na konečný stav 3:0. Sveřenci Thomase Tuchela tak nadále vedou tabulku a jejich deklarovaná cesta za letošním titulem tak získává reálné obrysy.

Leicester – Arsenal 0:2 (5. Gabriel, 18. Smith Rowe), Burnley – Brentford 3:1 (4. Wood, 32. Lowton, 36. Cornet – 79. Ghoddos), Liverpool – Brighton 2:2 (4. J. Henderson, 24. Mané – 41. Mwepu, 65. Trossard), Manchester City – Crystal Palace 0:2 (6. Zaha, 88. Gallagher), Newcastle – Chelsea 0:3 (65. a 77. R. James, 80. Jorginho z pen.), Watford – Southampton 0:1 (20. Ch. Adams), Tottenham – Manchester United 0:3 (39. Ronaldo, 64. Cavani, 86. Rashford).

Zdroj: Manchester City, Eurosport