Manchester City našel náhradu za Saného. Uspěje v boji proti Juventusu, Realu a Atléticu?

(zdroj: valenciacf.com)

Manchester City je blízko podepsání nového křídelníka. Po odchodu Leroye Saného do Bayernu Mnichov je podle informací Eurosportu blízko podepsání dvacetiletého Ferrana Torrese, který aktuálně hájí barvy španělské Valencie.

Podle Eurosportu již proběhlo setkání mezi Torresovým agentem a vedením Manchesteru City, které napovídá, že přestup španělského mládežnického reprezentanta je blízko. Valencia již v minulosti návrhy Cityzens odmítla. V letošním ročníku La Ligy však španělský klub skončil až na osmém místě, a očekávané příjmy z evropských soutěží tak bude muset nahradit jiným zdrojem.

Dvacetiletý křídelník již dříve oznámil, že by nejraději prodloužil svůj kontrakt ve Valencii, ta podle majitele klubu Petera Lima však klub nemá prostředky na dorovnání platové nabídky Manchesteru City.

(zdroj: valenciacf.com)

Zájem je i jinde

O hráče stojí i italský Juventus, který před několika měsíci nabídnul Torresovi plat téměř 4 milióny eur ročně a garanci jistoty v základní jedenáctce. Zájem pak projevil i letošní mistr nejvyšší španělské soutěže Real Madrid, o Torrese stojí i madridské Atletico. Podle Eurosportu je však Manchester City v boji o Španěla jednoznačně ve vedení.

Kouč Cityzens Pep Guardiola o Torrese stojí zejména kvůli jeho kreativitě. Mladý křídelník je navíc schopen hrát napříč útočnou linií, má působivé tempo a je velmi technicky vyspělý. Po odchodu Leroye Saného, který přestoupil za 50 miliónů eur do Bayernu Mnichov je navíc na křídlech nižší konkurence, než by si španělský trenér představoval.

Odchovanec Valencie debutoval na Estadio Mestalla v sedmnácti letech a stal se prvním hráčem, narozeným v novém tisíciletí, který do španělské nejvyšší soutěže zasáhnul. Za tři sezóny odehrál za Bianconegros 96 utkání napříč soutěžemi, v letošní sezóně navíc zvýšil i svou produktivitu a zaznamenal šest branek a osm asistencí.