Manchester City dokázal překonat tuhou obranu Atlética Madrid až v závěru. Co bylo podle De Bruyneho receptem?

Tuhé dobývání svatyně brankáře Atlética Madrid Jana Oblaka viděli diváci na stadionu Manchesteru City. Přesto k odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů zamíří anglický tým s náskokem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos

15:0. Takový byl poměr střel v utkání anglického Manchesteru City a španělského Atlética Madrid. Hostující celek pod vedením zkušeného stratéga Diega Simeoneho vsadil na neprostupnou obranu a za celých devadesát minut si nepřipsal jediný střelecký pokus. Sázka na defenzivu však jeho svěřencům dlouho vycházela. Rozhodlo až střídání domácího kouče Pepa Guardioly, který v 68. minutě osvěžil ofenzivu o tři nové hráče.

A právě střídající Phil Foden si o dvě minuty později připsal přihrávku, která zapříčinila jedinou branku zápasu. Jeho pas totiž dokázal využít belgický středopolař Kevin De Bruyne a zařídil Manchesteru City do odvety jednogólový náskok. „Pět jejich hráčů čekalo ve vápně a dalších pět ve středu pole. Bylo velmi náročné nacházet volné prostory,“ svěřil se po utkání pro BT Sport Belgičan, pro kterého šlo o první branku v tomto ročníku Ligy mistrů.

iZdroj fotografie: Reuters

Přesto jsme dokázali předvést dobrý výkon a nedali jsme jim příležitosti k ničemu. Bylo potřeba ukázat klid, trpělivost a snažit se nacházet možné skulinky v jejich defenzivě,“ dodal třicetiletý záložník. Podle trenéra domácích Pepa Guardioly mohli jeho svěřenci v závěru rozdíl ještě navýšit, přesto bylo proti kompaktnímu soupeři náročné vytvářet šance. „Hráli jsme proti neuvěřitelně kvalitnímu týmu, se kterým je vždy těžké se utkávat,“ míní.

Oblak: Pořád máme o co hrát

Měli jsme šance na vstřelení druhého a třetího gólu, ale nakonec se nám to nepovedlo. Přesto jsme předvedli dobrý výkon,“ doplnil jednapadesátiletý trenér, který se těší na odvetu. „Není snadné čelit týmu, jakým je Atlético Madrid. Mají hodně zkušeností. Pojedeme k nim s cílem bodovat a pokusit se opět zvítězit,“ dodal Guardiola, jehož mužstvo zamíří do Madridu příští středu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naopak první porážku v devíti utkáních napříč soutěžemi musel zkousnout brankář Atlética Jan Oblak, podle něhož jsou šance stále vyrovnané. „Po celý zápas jsme bránili velmi dobře, s jedinou výjimkou, po které dokázali vstřelit gól,“ hodnotil duel gólman španělského velkoklubu. „Nemyslím si, že utkání rozhodlo jejich střídání, ale jen ten jeden moment naší nepozornosti. Víme, že to bude náročné, ale pořád máme o co hrát,“ zakončil.