Máme indicie, že o některé naše hráče by mohl být zájem, zní z Edenu. Kdo by naopak mohl obléct červenobílý dres?

Letní přestupové období je v plném proudu a další přesuny čekají také pražskou Slavii. Realizační tým pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského chce lovit zejména ve Skandinávii.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Slavia získala v létě již tři zvučná jména z domácí soutěže, přesto s posilováním kádru nekončí. Mužstvo trenéra Jindřicha Trpišovského rozšířil v uplynulých týdnech kanonýr Václav Jurečka ze Slovácka, rychlonohý křídelník Ewerton z Mladé Boleslavi a krajní obránce Eduardo Santos z Karviné. Spekuluje se však o dalších nových tvářích, zejména do defenzivy. Realizační tým totiž opět nemůže počítat s dlouhodobě zraněným stoperem Davidem Hovorkou.

Potvrdit můžeme Matěje Valentu, kterého si stahujeme z Českých Budějovic. Dozrál čas jeho návratu, za poslední půlrok udělal obrovský progres, možná jeden z největších v lize. Dostal se do reprezentační jednadvacítky, jeho přínos by měl být jasný,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Jaroslav Köstl s tím, že dvaadvacetiletý záložník se vrací do Edenu po dvou letech v Dynamu.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Otazníky visí nad přestupem čtyřiadvacetiletého záložníka Christa Tiéhiho, který zářil v barvách Liberce. „Co se týká Tiéhiho, tak je to typologie hráče, která nás zajímá, nic bližšího ale nyní nemám,“ dodal Köstl. Sešívaní se ohlížejí po posilách zejména na severu Evropy. Spekulace ohledně příchodu osmnáctiletého útočníka Göteborgu Oscara Vilhelmssona však zatím nepotvrdili.

Zájem o Hiena trvá


Aktivita kolem Vilhelmssona není taková. Projížděli jsme si nějaké jeho zápasy a zatím to není úplně aktuální,“ míní Köstl a jedním dechem dodává, že realizační tým naopak touží po získání třiadvacetiletého obránce Djurgårdenu Isaka Hiena. „Tam nějaký zájem z naší strany je,“ přiznal asistent trenéra na adresu důrazného stopera, který by mohl být náhradou za zraněného Davida Hovorku.

iZdroj fotografie: Djurgårdens IF


Určitě potřebujeme dalšího stopera. I proto tady máme širší kádr, jsou tu hráči, kteří jsou pro nás zajímaví,“ doplňuje s tím, že roli by mohly sehrát také možné odchody opor. „Přestupní období v Evropě se teprve rozjíždí. Máme indicie, že o některé naše hráče by mohl být zájem, proto tu zatím máme širší soupisku,“ uvedl Köstl, který doufá v pokračování Petera Olayinky v Edenu. V případě vhodné nabídky je však Slavia ochotna zkušenému Nigérijci přestup umožnit.

Přijde nabídka, kterou nelze odmítnout?

Peter je ve Slavii šťastný, ze zahraničních hráčů je tady nejdéle a Slavia mu přirostla k srdci. V každém rozhovoru, který s ním vedeme, je to vidět. Jestli na něj přijde adekvátní nabídka, tak to není hráč, kterému bychom bránili v odchodu, odvedl tady skvělé služby. Na druhou stranu je to ohromně kvalitní fotbalista, který by nám chyběl. Proto buď přijde nabídka, která nepůjde odmítnout, nebo doufáme, že s námi zůstane,“ zakončil Köstl na stránkách klubu.

Vybojuje posílená Slavia v nadcházejícím ročníku mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články