Majitel Sparty Daniel Křetínský oficiálně získal část West Hamu United. Jaká byla jeho první slova po převzetí? – SportyŽivě

Majitel Sparty Daniel Křetínský oficiálně získal část West Hamu United. Jaká byla jeho první slova po převzetí?

Česká stopa v anglickém West Hamu United se rozšiřuje. Část akcií klubu nyní prevzal majitel pražské Sparty a mediálního domu Czech News Center Daniel Křetínský.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Fanoušci londýnského West Hamu si v posledních letech oblíbili české fotbalové reprezentanty, kteří se v dresu Kladivářů podepisují pod nové výrazné úspěchy klubu. Po jménech Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Alexe Krále se však nyní budou muset učit další české jméno – Daniel Křetínský. Šestačtyřicetiletý podnikatel, který vlastní i pražskou Spartu, totiž nyní se svými obchodními partnery převzal balík 27% akcií klubu.
Jsem rád, že toto převzetí je úspěšně dokončeno,“ uvedl Křetínský v prohlášení bezprostředně po transakci. „Jsem nadšeným fotbalovým fanouškem. Velmi oceňuji a respektuji výjimečnou historii a tradici West Hamu United, stejně jako základnu jeho loajálních a vášnivých příznivců a také vysoce inspirativní roli, kterou hraje v mnoha sociálních programech a iniciativách,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: Reuters

Vývoj a růst klubu v posledních letech byl všem jasný a já jsem rád, že mohu být součástí toho čemu věřím. Vím, že je před námi velmi vzrušující budoucnost,“ míní Křetínský, který je majetkově angažován v pražské Spartě sedmnáctým rokem. Jeden z nejbohatších Čechů nedávno navštívil také stadion West Hamu a podle svých slov byl okouzlen atmosférou tamního stánku.

Nedávno jsem byl na londýnském stadionu, abych se podíval na tým Davida Moyese a vím, jaká je to neuvěřitelná věc stát se součástí rodiny West Hamu United. Cítím se poctěn, že mám nyní příležitost pomoci všem dále stavět na hrdých tradicích tohoto skvělého klubu,“ dodal. Na jeho přínos se těší také místopředsedkyně klubu Karren Brady, která věří, že jeho zapojení do klubu bude přínosné pro všechny strany.


iZdroj fotografie: West Ham United FC

Vždy se snažíme pokračovat v pokroku a Danielovo zapojení přináší investice, které posilují pozici klubu a na oplátku pomohou při rozvoji klíčových oblastí klubu na které se zaměřujeme. Danielův silný obchodní talent a fotbalové zkušenosti budou pro klub obrovským přínosem. Na spolupráci se moc těšíme,“ zakončila v prohlášení.

Zdroj: West Ham United

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně