Majitel Jablonce Pelta neskrývá nespokojenost se čtrnáctým místem. Má trenér Horejš jeho důvěru?

Protrápený podzim má za sebou fotbalový Jablonec. Severočeši po příchodu trenéra Davida Horejše dokázali vyhrát jen ve čtyřech případech a pohybují se u dna tabulky.

i Zdroj fotografie: FK Jablonec
                   

Čtrnáctá příčka, šestnáct bodů a jen šestibodový náskok nad posledními Pardubicemi. Fotbalový Jablonec se na startu nového ročníku nečekaně trápil, a i přes několik pohledných výkonů dokázal naplno bodovat jen ve čtyřech případech. Z posledních šesti ligových klání navíc vyhrál jediné, a navíc vypadl také z domácího poháru proti druholigovému Vyškovu. Majitel klubu Miroslav Pelta proto v rozhovoru na stránkách klubu nezastíral zklamání z podzimních výsledků.

Jsem nespokojený s výsledky. Čtrnácté místo v tabulce není pro náš tým dostatečné. Na druhou stranu je liga vyrovnaná, takže pořád je o co hrát. Na jaře ale musí přijít zlepšení a musíme sbírat více bodů,“ míní Pelta s odkazem na současné malé bodové rozestupy mezi čtvrtou a patnáctou příčkou. Na příčky zajišťující účast v evropských pohárech totiž Severočeši aktuálně ztrácejí jen osm bodů.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Ač se Jablonci nedaří, Pelta věří, že jde pouze o průvodní jev změny herního stylu, rozestavení a celkového způsobu hry, který zavedl nový trenér David Horejš. Čtyřiapadesátiletý stratég má podle jeho slov stále jeho plnou důvěru. „Trenér David Horejš má důvěru vedení. Aktuální umístění v tabulce není paralela s minulou sezónou, již teď jsme dali stejný počet gólů jako za celou minulou sezónu,“ zhodnocuje Pelta.

Pelta: Srážely nás individuální chyby

Ten nezastírá spokojenost s některými herními prvky. „Jsem spokojený s předváděnou hrou, je to změna oproti minulé sezóně, mužstvo má jasnou tvář a hráči vědí, co mají na hřišti dělat. Je potřeba vytěžit více z vypracovaných šancí,“ míní dlouholetý jablonecký funkcionář a bývalý předseda tuzemské fotbalové asociace. Podle Pelty srážela mužstvo zejména nedisciplinovanost v klíčových momentech.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Hráči Jablonce totiž v šestnácti utkáních nasbírali hned sedm červených karet, ke kterým se připojilo také šestatřicet žlutých. Pět zápasů tak Severočeši nedohráli v plném počtu. I proto zavedl klub v průběhu podzimu nový a přísnější disciplinární řád, který nedisciplinovanost šířeji trestá. „Individuální chyby a neukázněnost hráčů nás srážely. Na tom musíme do jarní části zapracovat a věřím, že budeme tabulkou stoupat nahoru,“ zakončil.

Bude patřit Jablonec na jaře k tuzemské špičce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů