Lvíčata čeká zlomové utkání turnaje. Nenecháme jim nic zadarmo, burcuje před druhým utkáním EURA Karabec

                   

Českou reprezentaci do jednadvaceti let čeká druhé utkání evropského šampionátu. Po remíze proti Itálii musí na hřišti domácího Slovinska bodovat, jinak bude jejich šance na postup do play-off spíše teoretická. „Tenhle zápas asi bude úplně zlomový k našemu případnému postupu.

Myslím si, že k tomu i tak přistoupíme. Nenecháme jim nic zadarmo a půjdeme do toho od začátku s tím, že chceme vyhrát,“ prohlásil pro fotbal.cz záložník Adam Karabec.

Právě jeho centru si ve středečním utkání srazil do vlastní sítě italský záložník Giulio Maggiore a dopomohl tak lvíčatům k prvnímu bodu na šampionátu. Kouč Karel Krejčí však očekává jinou partii. „Viděl jsem několik jejich zápasů z přípravy a vůbec nemají špatné mužstvo. Je to hodně bojovný tým a mají výborné brejkové situace. Výsledky v přípravě dělali solidní. Určitě to bude zápas, ve kterém budou chtít oba týmy uspět. V případě Slovinců i proto, aby dál živili naději na postup,“ prohlásil pro fotbal.cz.

iČeský mládežnický reprezentant Ondřej Šašinka si připsal proti Itálii hned několik střel. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Krejčí zároveň přiznal, že před utkáním s papírově slabšími Slovinci cítí nervozitu, svým svěřencům však věří. „Nervozitu cítím před každým utkáním. Jak na reprezentační, tak klubové úrovni,“ prohlásil pro fotbal.cz. „Kdybych ji necítil, tak bych byl nervózní sám ze sebe. Ale hráči ji ze mě cítit nesmí. Jsme si vědomi, že to je jeden z nejdůležitějších zápasů. Máme s sebou motivační videa, snažíme jim to pouštět, aby kluci viděli, že v tom nejsou sami a kolik lidí na ně myslí,“ dodal.

Podle záložníka Michala Sadílka je však mužstvo na pobyt v bublině, která má zamezit případnému výskytu koronaviru, zvyklý. „Zkrátka musíme veškerý čas trávit na hotelu, ven se podíváme jen na trénink a zápasy. Volno trávíme různě, když jsme měli ve čtvrtek odpoledne pro sebe, tak se dá čas zabít různě. Někdo se jde prospat, jiní kluci si třeba zahrají na konzoli. Nedá se nic dělat, pro všechny týmy na turnaji to je stejné. Moc to neřešíme, přijeli jsme pro úspěch a další postup, pro který uděláme všechno,“ zakončil pro fotbal.cz.

Po sobotním klání proti Slovince čeká lvíčata ještě úterní utkání proti Španělsku, poté bude následovat návrat do klubů. Vyřazovací část evropského šampionátu totiž přijde na řadu až na začátku června v Maďarsku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články