Loučení s Edenem. Slavii opouští oblíbenec fanoušků, míří do Itálie za 50 milionů korun

Slavia hlásí na startu ligového ročníku další přestup. Kádr trenéra Jindřicha Trpišovského opouští talentovaný záložník, který v uplynulém ročníku patřil mezi oblíbence fanoušků sešívaných.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Padesát milionů korun bez bonusů. Takovou částku podle informací SportyŽivě.cz zaplatí za osmnáctiletého záložníka Daniela Samka italské Lecce. Nováček Serie A se o kometu uplynulého ročníku v barvách sešívaných zajímal od konce minulé sezóny. Celý přestup byl však zrealizován až nyní. Odchovanec královéhradeckého fotbalu podepsal nyní v italském celku pětiletou smlouvu.

V první radě bych chtěl poděkovat naší akademii a všem lidem, kteří se podíleli na jeho příchodu a rozvoji. Z mládeže pak Dan Samek až neuvěřitelným způsobem vlétl do A-týmu Slavie a zaujal mnoho skautů po Evropě,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Jiří Bílek na adresu záložníka, který loni zasáhl v dresu červenobílých do 27 utkání včetně šesti duelů evropských pohárů.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Když nyní přišla na Dana nabídka, rozhodli jsme se, že nebudeme chtít bránit jeho sportovnímu růstu a přání odejít do Serie A. Chtěl bych mu popřát, aby se v Itálii prosadil,“ podotkl Bílek. Sám Samek věří, že právě klub ze stotisícového města na jihu Itálie je správnou volbou pro pokračování jeho kariéry. „Nejvíce jsem to řešil s kamarády a samozřejmě i s rodinou a agentem,“ doplnil na stránkách klubu.

Samek: Doufám, že se do Edenu vrátím

Doufám, že jsme si vybrali správně, že jsem zvolil nejlepší cestu a vše skončí tak, jak má. O zájmu Lecce jsem věděl už od konce sezóny, ale upřímně jsem nevěřil, že by se to mohlo zrealizovat. Jednání ale byla poslední týden velmi intenzivní a nakonec vše dobře dopadlo,“ míní opora mládežnických reprezentací. Jedním dechem zároveň přiznává, že do Edenu se chce v kariéře ještě vrátit.

Užil jsem si každý zápas za Slavii, zvláště pak před skvělými fanoušky. Určitě také nezapomenu na své tři góly. Těžko uvěřit, že to je na nějakou dobu naposledy. Celému klubu budu držet palce a podporovat ho po celou sezónu. Doufám, že se nejen tento, ale i další ročníky Slavii vydaří a povedou se na maximum. Doufám, že se sem ještě vrátím,“ zakončil Samek.

Dokáže se Samek v Itálii prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!