Trenér Dynama je z losu nadšený. Bohemians dostali nejhorší možnou kombinaci. Jak reagovali zástupci Sparty a Slavie?

Kouč Českých Budějovic Tomáš Zápotočný je po losu semifinále MOL Cupu šťastný jako blecha. Spartě se splnil sen. Jak reagovali sešívaní a klokani na vršovické derby?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Do semifinále českého poháru postoupily Sparta, Slavia, Bohemians a České Budějovice. Los určil, že obě pražská „S“ nastoupí na domácím stadionu. Na Letnou přijede Dynamo a ve vršovickém derby sešívaní přivítají Bohemians. Semifinálové duely má MOL Cup na programu 5. dubna, finále je naplánováno na 3. května. Potvrdí Sparta a Slavia role favoritů?

Jsem šťastný jako blecha, řekl k losu Zápotočný

Letenští si před losem semifinále MOL Cupu přáli hlavně hrát na svém stadionu. „Losy v posledních měsících pro nás nebyly moc milosrdné. Třikrát jsme teď hráli venku. Chceme vyhrát trofej, takže musíme porazit všechny soupeře. Byli bychom rádi, kdyby se konečně jednou hrálo na Letné,“ uvedl před samotným losem sportovní manažer Sparty Tomáš Sivok.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Přání se mu splnilo. Sparta v semifinále přivítá České Budějovice. „Po dlouhé době hrajeme doma, takže to vítáme, ale my nebudeme žádného soupeře podceňovat,“ zmínil člen představenstva Petr Hrdlička. Trenér Jihočechů je z losu MOL Cupu nadšený, Spartu si přál. Já jsem šťastný jako blecha. Na Letnou se moc těším a myslím si, že šanci máme. Je to pro mě speciální, mám tam pořád nějaké kamarády, takže to bude i maličko osobní,“ řekl pro klubový web Tomáš Zápotočný.

Šok na Slovácku

Bohemians se ve čtvrtfinále postarali o velké překvapení, když v Uherském Hradišti vyřadili posledního vítěze MOL Cupu Slovácko. Samotný postup do semifinále je obrovský úspěch, na druhou stranu  jsme ale blízko té krásné trofeje, tak proč si na ní nesáhnout? Vítězství nad vítězem poháru bylo překvapivé pro veřejnost, ale ne pro Bohemku, protože my jsme tam jeli pro postup,“ podotkl Radek Sňozík, který je legendou klokanů.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

I semifinále odehrají Bohemians na hřišti soupeře, tentokrát je ale nečeká dlouhá cesta. Ve vršovickém derby zamíří na stadion Slavie. Je to asi nejhorší možná kombinace dostat Slavii a ještě k tomu venku. Je to ale výzva, kterou přijímáme a těšíme se na to,“ řekl bezprostředně po losu MOL Cupu ředitel klubu Darek Jakubowicz.

Kovář: Nebude to nic lehkého

Slavia, která aktuálně vede ligovou tabulku, by ráda dosáhla na double. „Jsme spokojení, že hrajeme doma. Určitě to nebude nic lehkého, Bohemians to ukazují v letošní sezoně, jsou na pátém místě v aktuální tabulce a dokázali na Slovácku vyřadit obhájce trofeje. Těšíme se, že budeme hrát doma, a chceme udělat radost fanouškům a postoupit,“ dodal manažer A-týmu sešívaných Přemysl Kovář.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články