Logo Baníku vyvolává v lídrovi fotbalové reprezentace nenávist. Z Ostravy utekl za 10 balónů

Stačilo málo a jeden z lídrů české fotbalové reprezentace na Euru mohl skončit v krajském přeboru. Postaralo se o to vedení Baníku Ostrava.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Dnes se tomu může Vladimír Coufal smát. Ale jednání zástupců Baníku Ostrava, za který si jako kluk vysnil zahrát ligový zápas, ho dodnes žere. V sedmnácti letech s ním zacházeli jako s onucí. „Nikdy nezapomenu na chvíli, kdy tátovi Werner Lička jen tak řekl, že jestli chci, můžu jít hrát třeba do Bílovce. Bylo to pro mě naprosto neakceptovatelné,“ vzpomínal rodák z Ludgeřovic pro web Bez frází.

Coufal zažíval naschvály

„I takové naschvály mi lidé z Baníku ale nakonec dělali. Když jim táta řekl, že v Ostravě dál hrát nechci, rozhodli se, že fotbal nebudu hrát vůbec. Vždyť takhle se mnou jednali v době, kdy o mě Hlučín, kde jsem měl všechny kamarády, hrozně moc stál,“ vyprávěl pro Bez frází Coufal, v němž znak tradičního klubu vyvolává fotbalovou nenávist. „Logo Baníku pro mě stále představuje období, kdy jsem fotbal nesnášel. Křivda, kterou mi bývalé vedení klubu a jeho tehdejší trenéři způsobili, je ve mně tak hluboko, že ji z hlavy dostat nedokážu,“ doplnil jednatřicetiletý borec, o jehož spoluhráči jsme na SportechŽivě v souvislosti s jeho manželkou psali.

Baník ho nechtěl pustit do druholigového Hlučína. Místo toho Coufal musel na hostování mezi amatéry z páté nejvyšší soutěže do Bílovce. Z Ostravy ho vysvobodil kamarád Dan Černaj, který za zády Baníku domluvil přestup právě do Bílovce. „Asi nebudu moc přehánět, když řeknu, že mě Baník prodal do Bílovce za deset balónů a pronájem umělky na pár hodin, zhruba takhle nějak to totiž tenkrát fakt bylo,“ prozradil pro Bez frází.

Z Bílovce až do Premier League

Bílovec ho obratem prodal do Hlučína za tabulkovou cenu šedesáti tisíc. „Baník ostrouhal, já byl volný a všichni ostatní spokojení. Ani ne o rok později už jsem si fotbalem vydělával první peníze, zahrál jsem si za Hlučín ve druhé lize,“ dodal Coufal, který se pak přes Liberec dostal do Slavie, z níž si vydupal přestup do anglického West Hamu.

České národní mužstvo je na Euru v rozkladu. Čtyři hráče základní sestavy trápí zdravotní problémy

V Premier League se Coufal neztratil. Naopak. Stal se základním kamenem klubu, s nímž vyhrál Evropskou konferenční ligu. Byla to první velká trofej pro West Ham po 43 letech.  Na kontě má už 126 utkání v dresu londýnského týmu. V reprezentaci nastoupil tahový obránce ke 44 utkáním a další přidá zítra na Euru proti Turecku. Snad předvede jeden ze svých velkých výkonů a definitivně tak vymaže kaňku, kterou si způsobil kvůli dýchánku v olomouckému klubu Belmondo.

Má Coufal reprezentaci stále co nabídnout? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články