Liverpoolský Klopp se stal koučem roku. Podle Mourinha však neoprávněně

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jen před několika dny oslavoval kouč Jurgen Klopp vítězství v prestižní anketě The Best FIFA Men’s Coach award a stal se tak nejlepším trenérem uplynulé sezóny. Řada expertů i fanoušků, včetně kouče londýnského Tottenhamu José Mourinha však čekala úspěch jiného Němce a to kouče Bayernu Mnichov Hanse-Dietera Flicka. Ten totiž s klubem dominoval a pozvedl nad hlavu triumf ze všech soutěží, které bavorský velkoklub hrál.

Právě Flick dovedl v loňské sezóně bavorský velkoklub k triumfu nejen v německé Bundeslize a tamnímu poháru, jeho sveřenci dominovali i v Lize mistrů, UEFA Superpoháru a německém superpoháru. Přesto na cenu nakonec dosáhl Jurgen Klopp, jehož Liverpoolu loni po třech dekádách vyhrál Premier League. „Jsem za to samozřejmě vděčný. Ale od prvního okamžiku jsem se, jako všichni ostatní, trošku divil, co se to stalo,“ přiznal třiapadesátiletý Klopp.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Samotné hlasování mezi oba Němci přitom skončilo nerozhodně, ve prospěch současného kouče Liverpoolu rozhodl větší podíl hlasů od koučů národních týmů. Právě jejich hlasy přitom tvoří 25% celého rozhodovacího celku, zbytek náleží zástupcům médií, kapitánům národních týmů a veřejnosti.

Podle jeho trenérského rivala z Premier League José Mourinha však měl být jasnou volbou právě Flick, který s Bayernem slavil triumf ve všech možných soutěžích. „Myslím, že jedinou šancí Flicka na vítězství je to, pokud Bayern najde dvě nebo tři nové soutěže, ve kterých může vyhrávat,“ zavtipkoval. Pětapadesátiletý Němec přitom až do prosince loňského roku působil na lavičce Die Rotten jako asistent, po konci Nika Kovače však zazářil.

„Takže možná kdyby vyhrál sedm titulů v jedné sezóně, možná by dostal ocenění. Protože on vyhrál jenom Ligu mistrů, Bundesligu, pohár, evropský superpohár a německý superpohár – jen těchto pět největších triumfů ze všech,“ dodal s úsměvem. „Právě proto si myslím, že je vážně jedinou šancí chudáka Flicka najít další dvě nebo tři nové trofeje, které dokážou vyhrát,“ dodal.