Liverpool chtějí koupit zájemci z Kataru a Saúdské Arábie. Jednání o prodeji Reds se už rozběhla

Liverpool rozjel jednání o prodeji. Reds chtějí koupit konsorcia z Kataru a Saúdské Arábie. Slavný klub by je měl vyjít minimálně na 3 miliardy liber.

i Zdroj fotografie: FC Liverpool
                   

Společnost Fenway Sports Group vlastní Liverpool FC od roku 2010, kdy ho koupila za 300 milionů liber od Toma Hickse a George Gilletta. Díky investicím postupně proměnila Reds v jeden z nejsilnějších týmů na planetě. Mohamed Salah a spol. mimo jiné vyhráli anglický titul a Ligu mistrů. Začátkem listopadu FSG oznámila, že hodlá klub prodat. Nyní jedná se zájemci z blízkého východu a USA.

Liverpool jako PSG nebo Manchester City?

Zatímco Manchester United je v hledáčku amerického technologického giganta (Apple) nebo například španělského miliardáře Amancia Ortegy, o Liverpool mají zájem dvě konsorcia z Kataru a Saúdské Arábie. Několik zdrojů anglického deníku DailyMail potvrdilo, že jejich představitelé již kontaktovali ředitele FSG Mika Gordona – muže odpovědného za prodej Liverpoolu. Zájemci o Reds jsou podle všeho ze soukromého sektoru, ovšem s úzkými vazbami na vládnoucí rodiny svých zemí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Saúdskoarabský ministr sportu princ Abdulaziz bin Turki Al-Faisal tento týden podpořil nabídky na převzetí Liverpoolu i Manchesteru United. Královský státem podporovaný veřejný investiční fond (PIF) již vlastní Newcastle United. „Nemohu mluvit jménem soukromého sektoru, ​​ale je tu velký zájem a chuť k fotbalu a spousta vášně pro fotbal. Pokud se objeví jakýkoli [saúdský] zájemce ze soukromého sektoru, my ho podpoříme, protože víme, že se to pozitivně odrazí na sportu v království,“ prohlásil Abdulaziz bin Turki Al-Faisal.

Forbes ocenil Reds na 110 miliard korun

Bude nyní pro zájemce více zajímavý Liverpool nebo Manchester United? Forbes v květnu ocenil Reds „jen“ na 3,89 miliardy liber a Manchester United na 5 miliard liber. Současní majitelé Joel a Avram Glazerovi ovšem doufají, že za Red Devils dostanou 6 – 8 miliard liber. Kolik vyždíme FSG ze zájemců o Reds? Za zmínku určitě stojí, že na jaře vyšla Chelsea na 2,5 miliardy liber s garancí další investice do klubu ve výši 1,75 miliardy liber.

Koupí zájemci z Kataru a Saúdské Arábie Liverpool nebo Manchester United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství