Liverpool chtějí koupit zájemci z Kataru a Saúdské Arábie. Jednání o prodeji Reds se už rozběhla

Liverpool rozjel jednání o prodeji. Reds chtějí koupit konsorcia z Kataru a Saúdské Arábie. Slavný klub by je měl vyjít minimálně na 3 miliardy liber.

i Zdroj fotografie: FC Liverpool
                   

Společnost Fenway Sports Group vlastní Liverpool FC od roku 2010, kdy ho koupila za 300 milionů liber od Toma Hickse a George Gilletta. Díky investicím postupně proměnila Reds v jeden z nejsilnějších týmů na planetě. Mohamed Salah a spol. mimo jiné vyhráli anglický titul a Ligu mistrů. Začátkem listopadu FSG oznámila, že hodlá klub prodat. Nyní jedná se zájemci z blízkého východu a USA.

Liverpool jako PSG nebo Manchester City?

Zatímco Manchester United je v hledáčku amerického technologického giganta (Apple) nebo například španělského miliardáře Amancia Ortegy, o Liverpool mají zájem dvě konsorcia z Kataru a Saúdské Arábie. Několik zdrojů anglického deníku DailyMail potvrdilo, že jejich představitelé již kontaktovali ředitele FSG Mika Gordona – muže odpovědného za prodej Liverpoolu. Zájemci o Reds jsou podle všeho ze soukromého sektoru, ovšem s úzkými vazbami na vládnoucí rodiny svých zemí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Saúdskoarabský ministr sportu princ Abdulaziz bin Turki Al-Faisal tento týden podpořil nabídky na převzetí Liverpoolu i Manchesteru United. Královský státem podporovaný veřejný investiční fond (PIF) již vlastní Newcastle United. „Nemohu mluvit jménem soukromého sektoru, ​​ale je tu velký zájem a chuť k fotbalu a spousta vášně pro fotbal. Pokud se objeví jakýkoli [saúdský] zájemce ze soukromého sektoru, my ho podpoříme, protože víme, že se to pozitivně odrazí na sportu v království,“ prohlásil Abdulaziz bin Turki Al-Faisal.

Forbes ocenil Reds na 110 miliard korun

Bude nyní pro zájemce více zajímavý Liverpool nebo Manchester United? Forbes v květnu ocenil Reds „jen“ na 3,89 miliardy liber a Manchester United na 5 miliard liber. Současní majitelé Joel a Avram Glazerovi ovšem doufají, že za Red Devils dostanou 6 – 8 miliard liber. Kolik vyždíme FSG ze zájemců o Reds? Za zmínku určitě stojí, že na jaře vyšla Chelsea na 2,5 miliardy liber s garancí další investice do klubu ve výši 1,75 miliardy liber.

Koupí zájemci z Kataru a Saúdské Arábie Liverpool nebo Manchester United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články